Home / Rozmaitości / Co warto wiedzieć o typowaniu tych zawodów MotoGP?

Co warto wiedzieć o typowaniu tych zawodów MotoGP?

MotoGP, czyli seria motocyklowych mistrzostw świata, cieszy się ogromną popularnością zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. A co za tym idzie – cieszy się również popularnością wśród typerów. Jak i gdzie typować zakłady na MotoGP?

Jak typować MotoGP?

MotoGP, jak wszystkie inne sporty, z pewnością należy typować niezwykle rozważnie. Zwłaszcza że w tym przypadku mówimy o dyscyplinie, podczas której zawodnicy rywalizują w niezwykle „ekstremalnych” warunkach – jeżdżąc na motocyklach przy zawrotnej prędkości. Jeden błąd czy nieuwaga może sprawić, że kierowca zakończy udział w wyścigu, a nasz typ na MotoGP okaże się nietrafiony.

Typowanie MotoGP należy poprzedzić bardzo dokładną analizą. Warto sprawdzić, jak dany zawodnik radzi sobie w sezonie oraz to, jak wypadł w kwalifikacjach. Często kierowcy mają też swoje ulubione tory czy wyścigi, w związku z czym wyniki zawodnika sprzed lat mogą sporo mówić. W sportach, jak MotoGP czy F1 dużą rolę potrafi odgrywać też pogoda. Nie ulega więc wątpliwości, że typowanie MotoGP nie należy do łatwych i trzeba posiadać sporo wiedzy, żeby rozsądnie zainwestować pieniądze.

Obstawianie MotoGP

Obstawianie MotoGP może jednak przynieść solidny zarobek i sporo frajdy. Jeśli ktoś na poważnie interesuje się tego typu wyścigami, obstawianie może sprawić, że dany gracz zawody będzie śledził z jeszcze większym zainteresowaniem i adrenaliną w tle – oprócz startu ulubionego kierowcy, w grze będzie miał dodatkowo ewentualną wygraną na kuponie.

Żeby obstawianie MotoGP było skuteczne, trzeba bardzo dokładnie wyselekcjonować zdarzenia, które typujemy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, konieczna jest więc bardzo dokładna analiza i rozeznanie. Typowanie MotoGP tylko i wyłącznie licząc na szczęście, niemal na pewno w szerszej perspektywie nie przyniesie spodziewanych efektów, czyli zielonego koloru na naszym koncie w zakładce „kupony”.

Typy na MotoGP

Jakie typy na MotoGP są dostępne do gry? Przede wszystkim takie, podczas których typujemy, który kierowca wygra dany wyścig. Jest to najprostszy z zakładów do typowania – zawodnik X wygra wyścig na torze Y. Jeśli wygra, wygrywamy również my, jeśli do mety dojedzie jako drugi lub jeszcze później – przegrywamy. Kolejnym z typów na MotoGP jest zagranie, że dany zawodnik dojedzie w czołowej trójce. W takiej sytuacji, jeśli w ten sposób wytypujemy wyścig, nasz zawodnik musi skończyć zawody na podium i wówczas nasz kupon okazuje się wygrany.

Typy na MotoGP, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy, to pojedynki danych kierowców. W takim wariancie mamy nazwiska dwóch zawodników i typujemy, który z nich okaże się lepszy w danym wyścigu. Zazwyczaj kursy MotoGP w tego typu zakładach są wyrównane, gdyż bukmacher tak dobiera zawodników, żeby był to – przynajmniej na papierze – równy pojedynek. Jeśli ktoś więc uważa, że jeden z tych zawodników okaże się tego dnia skuteczniejszy na torze, może sporo zarobić, typując jego zwycięstwo w parze po naprawdę solidnym kursie.

Kursy MotoGP

Kursy na MotoGP są więc dostępne na wiele zdarzeń. Oprócz tych wariantów, które wymieniliśmy wyżej, kursy MotoGP wystawiane są także, jeśli chodzi o zakłady długoterminowe. Można więc wytypować, który z zawodników wygra całą rywalizację i sięgnie po tytuł mistrza świata w danym roku. Zaletą tego typu zakładu jest to, że przed rozpoczęciem sezonu zazwyczaj można upolować naprawdę niezły kurs na naszego faworyta. Minusem – często trzeba czekać do samego końca sezonu na rozstrzygnięcie zakładu. Również tutaj można typować pojedynek dwóch konkretnych zawodników – który z nich zakończy sezon na wyższym miejscu.

Kursy MotoGP zazwyczaj dostępne są u bukmacherów w zakładce „Motocykle” lub „Wyścigi motocyklowe”. Najczęściej, oprócz typów na MotoGP, mamy tam również do dyspozycji zakłady na Moto 2 czy Moto 3.

Bukmacher MotoGP

Jaki bukmacher posiada w swojej ofercie zakłady na MotoGP? Z racji tego, że jest to niezwykle popularny sport, praktycznie każdy z legalnych polskich bukmacherów oferuje typy na MotoGP. Jednym z nich jest Betclic, który posiada rozbudowaną ofertę w zakładce „Wyścigi motocyklowe”. Bonus betclic obejmuję również serie motoGP. Możemy wytypować zarówno przebieg danego wyścigu, jak i klasyfikację końcową, czyli to, który z zawodników sięgnie po tytuł mistrza świata.

Z racji tego, że wyścigi MotoGP odbywają się na całym świecie w trakcie sezonu, najlepiej jest regularnie śledzić kalendarz kolejnych zawodów. Bukmacher MotoGP kursy zazwyczaj wystawia, gdy dany wyścig – poprzedzony treningami i kwalifikacjami – zbliża się i odbędzie się lada chwila.

Źródło: art. sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,480 sek