Home / Rozmaitości / GoPro – czym zaskakują kamery sportowe?

GoPro – czym zaskakują kamery sportowe?

Kamery sportowe GoPro od lat dominują na światowym rynku jako lider klasy premium, stając się niedoścignionym wzorem dla konkurencji. Użytkownicy zachwalają inteligentne funkcje urządzenia, wskazując na jego multifunkcjonalność. Co sprawiło, że kamery gopro podbiły serca milionów?

Parametry techniczne

Poddając analizie modele kamer GoPro, uwagę od razu przykuwa stabilna obudowa. Kamery sportowe przeznaczone są do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Można stosować je zarówno podczas jazdy na deskorolce, nartach, jak i wykorzystać do rejestracji obrazu pod wodą. Świetnie sprawdzi się w ostrych promieniach słońca czy na siarczystym mrozie. Kamerka jest odporna na wstrząsy i gwarantuje stabilność obrazu dzięki funkcji poziomowania horyzontu.

Sprzęt można bez obaw wykorzystywać w każdych warunkach pogodowych. Odporna na wodę i pyły kamerka sprawnie podąża za każdym ruchem, rejestrując płynny obraz w trybie poklatkowym. Surfing na wzburzonym morzu? Zjazd na desce ze stromego stoku? Żaden problem – nagrany film będzie krystalicznie czysty.

Niektóre modele kamerek GoPro posiadają funkcje, dzięki którym jeszcze bardziej wyróżniają się na tle konkurencji. Model GoPro Max umożliwia nagrywanie filmów w 360 stopniach i wykonywanie zdjęć panoramicznych w 270 stopniach. Kamera GoPro HERO 8 z kolei pozwala na wykonywanie ujęć nawet do 10 metrów pod wodą i transmisję na żywo w rozdzielczości FullHD.

Ładowanie kamery podczas nagrywania

Producenci sprzętu przewidzieli opcję ładowania kamery w trakcie nagrywania filmów. W czasie rejestracji obrazu energia z zasilania zewnętrznego przekazywana jest bezpośrednio do kamery, a nie do akumulatora. Zabieg ten ma za zadanie zabezpieczyć akumulator przed jednoczesnym ładowaniem i drenowaniem (energia dostarczana jest do akumulatora gdy sprzęt jest w stanie bezczynności).

Akcesoria

Akcesoria nie tylko ułatwiają bezpieczne korzystanie ze sprzętu, lecz są wręcz obowiązkowe przy profesjonalnym użytkowaniu.

W sprzedaży dostępne są akcesoria, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Można dokupić elementy, które pozwolą na montaż kamerki w dowolnym miejscu – na kasku, klatce piersiowej czy pod deskorolką. Dodatkowym ułatwieniem są uchwyty, dzięki którym można wykonać ujęcia z ciekawej perspektywy. Równie przydatnym gadżetem jest dodatkowa obudowa, która zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niektóre elementy zapewniają zwiększoną wodoodporność. Praktycznym zakupem będzie dodatkowa bateria, a nawet ładowarka z powerbankiem. Taki zestaw zagwarantuje ciągłość rejestracji obrazu. Co jeszcze warto zgromadzić w sportowym niezbędniku? Dobrym zakupem będzie pojemna karta pamięci, która pozwoli na magazynowanie obszernych treści multimedialnych.

Kamery sportowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników aktywnego stylu życia. Dzięki kamerce GoPro kadry z podróży czy nagrania z festiwali muzycznych mogą trafić do sieci bezpośrednio po rejestracji obrazu, a nawet w jego trakcie, gwarantując najwyższą jakość obrazu i płynny, stabilny streaming.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,354 sek