Home / Rozmaitości / Internet w podróży – czego potrzebujesz?

Internet w podróży – czego potrzebujesz?

Podróżowaniem jest krótki wyjazd służbowy, ale i zagraniczny urlop polegający na jeżdżeniu z kraju do kraju na przestrzeni wielu miesięcy. W obu przykładach przydatny, a często niezbędny jest dostęp do Internetu. W tym artykule podpowiadamy, czego potrzebujesz, żeby bez problemu korzystać z Sieci w preferowany sposób.

Po pierwsze – odpowiedni sprzęt

Aby korzystać z Internetu, potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu. W zależności od charakteru i celu podróży będzie to smartfon, tablet lub laptop. Czynniki, które bierze się pod uwagę przy wyborze konkretnego urządzenia, to m.in.:

  • cel wyjazdu (służbowy lub rekreacyjny),
  • wielkość bagażu i środki transportu,
  • funkcje potrzebne w trakcie podróży.

Wśród najważniejszych funkcji związanych z podróżowaniem można wymienić dostęp do nawigacji oraz map. Będąc online i korzystając z modułu GPS, praktycznie w każdym zakątku Polski i świata jesteś w stanie odnaleźć właściwą drogę oraz możesz określić swoje położenie i wyznaczyć trasę do innego punktu. Internet mobilny bywa jednak przydatny do wielu innych zadań, od pracy w jednej z profesjonalnych aplikacji, przez zdalną komunikację w mediach społecznościowych, po oglądanie seriali czy wydarzeń sportowych na żywo.

Wszystko zależy więc od Twoich prywatnych potrzeb. Im dłuższy wyjazd, tym prawdopodobniejsze, że będziesz korzystać z większej liczby funkcji, a co za tym idzie – potrzebujesz bardziej zaawansowanego sprzętu oraz dużego pakietu danych mobilnych. Dlatego zacznij od określenia, jakie urządzenie jest idealne do planowanej podróży. Są wyjazdy, na których nowoczesny i drogi sprzęt okazuje się zbędny, np. spływy kajakowe, na których istnieje duże ryzyko utopienia lub zniszczenia wartościowego telefonu. Skorzystaj z porównywarki komorkomat.pl i zainwestuj w model, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i podróży.

Są wyjazdy, na które najlepiej zabrać telefon oferujący:

  • solidną, wzmacnianą konstrukcję,
  • odporność na pył i wodę,
  • bardzo dobry aparat fotograficzny,
  • wytrzymałą, dużą baterią.

Po drugie – niezawodny Internet

Skoro już wiesz, na jakim urządzeniu chcesz korzystać w podróży z Internetu, pora się zastanowić, jak uzyskać do niego dostęp. W hotelach, restauracjach czy obiektach użyteczności publicznej często masz darmowe Wi-Fi, ale lepiej nie ograniczać się tylko do tej możliwości, np. dlatego, że na miejscu może okazać się, że łącze nie działa lub jest bardzo słabe).

Dowiedz się, czy pakiet danych, z którego korzystasz aktualnie, jest dostępny również poza granicami kraju. Podobnie jak w przypadku roamingu połączeń i SMS-ów w UE i poza UE, warto sprawdzić aktualnie obowiązujące rozwiązania, aby uniknąć przykrych niespodzianek i problemów z dostępem do Sieci w smartfonie lub laptopie. A może to czas na podpisanie nowej umowy?

Sprawdź, ile kosztuje najlepszy internet LTE i porównaj oferty operatorów. W niektórych sytuacjach opłacalny jest też zakup karty pre-paid z danymi na miejscu, zagranicą. Znaczenie może mieć sam standard sieci. Aktualnie jesteśmy świadkami wkraczania na rynek internetu mobilnego w 5G, choć już LTE daje bardzo duże możliwości, nawet pod kątem oglądania w podróży filmów czy grania online.

Zastanów się, ile danych przypuszczalnie zużyjesz w trakcie planowanej podróży. Czy funkcje, których potrzebujesz poza domem, wymuszają dostęp do Internetu z najwyższą prędkością i dużym transferem? To jedno z pytań, które pozwala podjąć najlepszą możliwą decyzję oraz zainwestować w Internet mobilny doskonale sprawdzający się w podróży.

Źródło: art. sponsorowane

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,390 sek