Home / Rozmaitości / Jak pozbyć się i zapobiegać korozji?

Jak pozbyć się i zapobiegać korozji?


Rdza na własnym pojeździe to nie tylko problem estetyczny. Z drugiej strony naprawy mogą wiązać się z wysokimi kosztami, a rdza w wielu przypadkach powoduje konieczność wymiany auta. Dzięki kilku wskazówkom istnieje jednak możliwość znacznego zmniejszenia ryzyka występowania korozji. W tym artykule przyjrzymy się, na co zwrócić uwagę.

Pamiętaj, że możesz sprzedać swój samochód z rdzą do renomowanego skupu samochodów Warszawa.

REGULARNIE MYJ SAMOCHÓD

Na początku wielu osobom trudno jest określić wartość dodaną zwykłej myjni samochodowej. W końcu samochód jest w tym czasie narażony na wysoki poziom wilgoci. W praktyce jednak zabieg ten zapewnia, że ​​brud z drogi można łatwo zmyć. Sól drogowa zawarta w niej zwłaszcza zimą stanowi realne zagrożenie dla lakieru.

Jeśli nie myjesz samochodu dokładnie, zwiększasz ryzyko gromadzenia się wilgoci pod brudem, gdzie nie może po prostu wyparować. Istnieje więc ryzyko, że woda z czasem wniknie do wnętrza samochodu. Każdy, kto co jakiś czas pozbywa się tych skażonych miejsc, zapewnia sobie możliwość znacznego zmniejszenia ryzyka korozji. Niewielkie kwoty, które trzeba zainwestować w myjnię zdecydowanie się opłacają.

PARKUJ NA SUCHO

Dodatkowo sposób, w jaki parkujemy nasz samochód, może mieć duży wpływ na ryzyko rdzewienia. Każdy, kto ma możliwość zaparkowania pojazdu w suchym miejscu, zdecydowanie powinien z tego skorzystać. Posiadanie własnego garażu zapewnia skuteczną ochronę samochodu przed deszczem i brudem.

Z drugiej strony fakt ten może również stanowić korzyść finansową dla ubezpieczenia. Każdy, kto może wskazać, że jest miejsce garażowe na samochód zazwyczaj płaci mniejszy wkład.

PLUS W PIELĘGNACJI SAMOCHODU

Jeśli dążysz do szczególnie dużego przebiegu swoim samochodem, warto skorzystać z dodatków w konserwacji samochodu. Jest to możliwe na przykład dzięki dodatkowej ochronie podłoża, które jest narażone na szczególnie wysokie ryzyko. Dzięki nowoczesnym produktom ochrona ta może być zastosowana przez specjalistyczny warsztat i oferuje duży plus za długowieczność przy stosunkowo niskich kosztach. Warsztaty powinny koncentrować się na produktach wysokiej jakości.

Jeśli zaglądamy do myjni samochodowych, możemy również uzyskać tam większą ochronę za niewielką dodatkową inwestycję. Odpowiada za to płyn do mycia podwozia. Gwarantuje to, że ryzyko rdzy w trudno dostępnych miejscach na spodzie jest znacznie zmniejszone. Ponadto niektórzy eksperci zalecają rozważenie regularnej pielęgnacji woskiem. Wyspecjalizowane firmy również mają możliwość zapieczętowania lakieru. Zapewnia to dodatkową warstwę ochronną, która jednak z czasem powinna być odnawiana.

NAPRAW USZKODZONE OBSZARY

Mimo tych wszystkich środków widać niewielkie uszkodzenia lakieru do samochodów używanych często mu nie przeszkadzają. Czasem trzeba przyjrzeć się bliżej, np. aby zidentyfikować drobne rysy na lakierze lub zlokalizować wybrzuszenie na podstawie odbić światła. Równie często podczas korzystania z samochodu spadają kamienie, którym można było łatwo zapobiec. Jeśli tak, możliwe, że spod spodu wyjdzie metal. Jeśli nie ma już ochronnej warstwy lakieru, powstanie rdzy w tych miejscach jest szczególnie prawdopodobne. Im wcześniej na takie uszkodzenia zareagujesz wizytą w warsztacie, tym lepiej.

SPRZEDAJ SAMOCHÓD

Pamiętaj, że jeśli nie masz czasu, cierpliwości i chęci do naprawy Twojego skorodowanego samochodu, a ilość rdzy na nim jest już naprawdę duża, możesz taki samochód odsprzedać za gotówkę firmom, które skupują auta uszkodzone i zdewastowane. Dla przykładu złomowanie aut Warszawa to jedno z głównych miejsc w województwie mazowieckim, które przyjmuje każdy model i markę auta w tak naprawdę każdym stanie technicznym i wizualnym.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,139 sek