Home / Rozmaitości / Jakie są korzyści z zakupu używanego samochodu?

Jakie są korzyści z zakupu używanego samochodu?

Wybór pomiędzy samochodem nowym a używanym stanowi dla wielu osób nie lada problem. Auto przecież kupuje się na lata, dlatego też przede wszystkim liczy się jego stan techniczny. I tu zwykle szala przechyla się na stronę pojazdów salonowych. Czy słusznie? Nie! Pomysłu zakupu samochodu używanego nie warto odrzucać, gdyż ma on wiele korzyści, a model wybrany z oferty autoryzowanego dealera, w niczym nie ustępuje pojazdom nowym, przede wszystkim w zakresie stanu technicznego.

Finanse

Mówiąc o korzyściach z zakupu auta używanego, jako pierwszy atut tego rozwiązania, należy przywołać pieniądze. Nie trudno bowiem zauważyć, że modele te są znacznie tańsze od ich odpowiedników, które dopiero opuściły linię produkcyjną. Oszczędność może wynosić nawet kilkadziesiąt procent, czyli za relatywnie niską cenę otrzymujemy pełnowartościowe auto, z bogatym wyposażeniem.

Wystarczy sprawdzić propozycje, jakie dla klientów ma Grupa Cygan, czyli Toyota Żerań. Używane pojazdy dostępne są już od 20 tysięcy, co jest niezwykle atrakcyjną ceną, biorąc również pod uwagę stan techniczny auta oraz gwarancję, jaką otrzymuje klient. W ofercie dostępne są także modele ekologiczne – z silnikiem hybrydowym, które można kupić za niewiele ponad 50 tysięcy.

Gotówka, a może kredyt?

Zakup samochodu używanego to także różnorodne modele finansowania. Do niedawna kredyty dostępne były jedynie dla pojazdów nowych, jednak rynek przystosował się do potrzeb klientów, zapewniając atrakcyjne finansowanie również aut używanych. Toyota Cygan proponuje dwa rozwiązania w tym zakresie – Kredyt Smartplan oraz Standard Kredyt. W pierwszym przypadku kredyt charakteryzują niska rata oraz niewielka wpłata własna, a także możliwość wymiany samochodu co 3 – 4 lata.

Standard Kredyt z kolei to klasyczny zakup ratalny używanej Toyoty w Grupie Cygan, obejmujący różne okresy kredytowania – od 12 do nawet 96 miesięcy. Dodatkową propozycją jest Comfort Pay, czyli atrakcyjne finansowanie wszystkich niezbędnych usług, związanych z serwisowaniem, ubezpieczaniem czy przedłużaniem gwarancji używanego pojazdu. Dzięki temu kierowcy mogą korzystać z usług serwisowych dealera, a płatność za nie będzie odroczona.

Pewna oferta

Jak wspomnieliśmy na początku, największą obawą klientów rozważających zakup samochodu używanego, jest jego stan techniczny. Inaczej jest z ofertą Grupy Cygan. Dealer stosuje zasady kontroli jakości sprzedawanych pojazdów, zgodne z ogólnopolskim programem Toyota Plus. Każde auto jest kompleksowo badane, zarówno w zakresie nadwozia, podwozia, silnika, jak i kluczowych układów, co sprawia, że klienci mają pewność, że kupują pełnowartościowy samochód, w atrakcyjnej cenie.

Warto również podkreślić, że ogromną korzyścią z zakupu pojazdu używanego w Grupie Cygan, jest certyfikat jakości oraz gwarancja, udzielana na okres 12 miesięcy. Podczas ochrony samochód przechodzi serwis u dealera, dokładnie tak, jak modele nowe. Gwarancja dostępna jest w dwóch wariantach – Optimum oraz Premium, które różnią się przede wszystkim elementami objętymi zakresem ochrony.

Samochód używany Toyota z oferty Grupy Cygan jest doskonałą alternatywą dla osób poszukujących aut sprawdzonych, które można kupić w atrakcyjnej cenie. Dodając do tego różnorodne możliwości finansowania oraz gwarancję, tworzymy ofertę wręcz idealną dla każdego, niezależnie czy samochód chce wykorzystać do celów prywatnych, czy też zawodowo.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,410 sek