Home / Rozmaitości / Kamera do taxi – niezbędnik każdego kierowcy taksówki

Kamera do taxi – niezbędnik każdego kierowcy taksówki

Praca taksówkarza nie należy do najłatwiejszych profesji. Profesjonalni kierowcy codziennie są narażeni na niebezpieczne sytuacje, kontakt z agresywnymi klientami i różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Nie istnieje sposób, aby się przed nimi skutecznie uchronić. Istnieje za to jedno skuteczne rozwiązanie, które podnosi poczucie bezpieczeństwa, a w razie potrzeby dostarcza dowodów rzeczywistego przebiegu zdarzenia. Jest nim kamera do taxi – urządzenie, w które powinien zainwestować każdy zawodowy taksówkarz.

Czym jest kamera do taxi i w czym może pomóc?

Kamera do taxi to niewielki i dyskretny wideorejestrator, który od tradycyjnych urządzeń tego typu różni się jednym, zasadniczym względem – pozwala nagrywać zarówno to, co dzieje się przed autem, jak i rejestrować obraz wewnątrz pojazdu. Jego posiadanie pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa taksówkarza, gdyż w razie zaistnienia nieprzyjemnych sytuacji z udziałem klientów, kamera do taxi dostarcza niepodważalnych dowodów w postaci nagrania wideo, na którym dokładnie widać cały przebieg zdarzenia. Kamera do taxi przyda się w sytuacji napotkania w czasie pracy klientów wykazujących zachowania agresywne, wysuwających nieprawdziwe oskarżenia, a także w razie próby rozboju czy odmowy płatności.

Funkcja nagrywania obrazu na zewnątrz auta jest natomiast bardzo przydatna podczas poruszania się po polskich drogach. Kierowcy taksówek codziennie pokonują setki kilometrów wożąc klientów z jednego miejsca w drugie, są więc najczęstszymi świadkami wypadków i innych zdarzeń drogowych. Nagranie z ich kamer często jest wykorzystywane przez policję w celu stwierdzenia rzeczywistego przebiegu zdarzenia, pozwala także udowodnić swoje racje innym uczestnikom ruchu drogowego, którzy sami nie dysponują wideorejestratorem. Wreszcie, kamera do taxi może pomóc w skutecznym ubieganiu się o uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela, jeśli sam taksówkarz uczestniczył w wypadku.

Jakie funkcje powinna oferować dobrej jakości kamera do taxi?

Kamera do taxi to profesjonalne urządzenie, którego funkcjonalność wykracza poza standardowe funkcje kamerek samochodowych. Wśród urządzeń należących do tej kategorii znajdziemy kamery, które pozwalają na monitorowanie przodu, wnętrza oraz tyłu pojazdu, co daje autu 360-stopniową ochronę. Kamery do taksówek nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości FullHD oraz posiadają diody podczerwieni IR, które doświetlają obraz pozwalając na uzyskanie czytelnego filmiku także w słabszych warunkach oświetleniowych. Co więcej, wiele z nich oferuje także automatyczny tryb parkingowy, który pozwala zadbać o bezpieczeństwo pojazdu także w trakcie postoju.

Nowoczesne kamery do taxi to uniwersalne urządzenia, które przydają się zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym. Ich podstawowe funkcje kierowcy taksówek wykorzystają także podczas korzystania w celach prywatnych – nagrywanie obrazu przyda się w czasie wakacyjnych wyjazdów, w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze oraz podczas poróżowania w mieście. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wzrost popularności kamer samochodowych miał znaczący wpływ na poprawę zachowań kierowców – większość z nich zdaje sobie sprawę z tego, że coraz więcej aut jest wyposażonych w tego typu urządzenia oraz jest bardziej skłonnych do przestrzegania przepisów drogowych, co niesie za sobą niewątpliwą korzyść dla każdego uczestnika ruchu drogowego.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,503 sek