Home / Rozmaitości / Płyn do spryskiwaczy – dlaczego jest tak ważny?

Płyn do spryskiwaczy – dlaczego jest tak ważny?

Przyjemny zapach, doskonała efektywność i niska cena- to najważniejsze przymioty płynów do spryskiwacza. Który z nich powinien być używany latem, a które zimą? Który najlepiej usuwa zabrudzenia? Czym różni się płyn letni od zimowego i kiedy należy go zmienić. Na te pozornie proste pytania udało nam się znaleźć odpowiedzi. Posłuchajcie!

Płyn do spryskiwaczy- dlaczego jest taki ważny?

Brudne szyby w samochodzie wyglądają bardzo nieestetycznie, ale to jest zdecydowanie najmniejszy problem. Gorszym problemem jest bezpieczeństwo- w przypadku brudnych szyb, widoczność znacząco spada, a to z kolei przekłada się na poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Za brudną szybę samochodową można nawet zarobić mandat! I słusznie, płyn do spryskiwaczy szyb nie jest dużym wydatkiem, a podnosi poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy.

Wyróżniamy płyn letni i płyn zimowy. Kiedy pogoda się zmienia, wymieniamy również płyn. Letni płyn sprawdza się wtedy, gdy nie występują ani mróz, ani przymrozki. Wówczas letni płyn radzi sobie doskonale. Jeżeli jednak pojawi się mróz albo choć przymrozek, oznacza to, że nadszedł czas na zmianę płynu na zimowy.

Zimowy płyn do spryskiwaczy- czym różni się od letniego?

Letni płyn do spryskiwaczy jest zwykle wolny od alkoholi, czyści szybę rewelacyjnie, ale w przypadku mrozu lub przymrozku, ulega zamrożeniu. Rozszerzalność cieplna sprawia, że zbiornik z zamarzniętym paliwem może po prostu pęknąć. Kiedy temperatura oscyluje w granicach 0 stopni,

konieczne jest wlanie oleju zimowego. Posiada on w swoim składzie spirytus, który nie pozwala mu zamarznąć, nie ma więc ryzyka pęknięcia zbiornika. Zimowe płyny mają nieco inne właściwości i są o wiele bardziej przydatne w sezonie zimowym. Nie zamarzają w niskiej temperaturze. Płyny do spryskiwaczy doskonale nadają się zarówno do czyszczenia szyb, jak i reflektorów samochodowych i innych zabrudzeń. Dobry płyn z łatwością usunie nawet najtrudniejsze plamy, a do tego wyczyści pióra wycieraczek.

Płyn do odmrażania szyb samochodowych

Mało kto wie, że płyn do spryskiwaczy może doskonale sprawdzić się jako płyn do odmrażania szyb. Wystarczy tylko nanieść odrobinę płynu na zamarzniętą szybę, a lód zacznie puszczać. Poza tym, istnieje cały szereg specjalnych płynów tego rodzaju. Nie tylko usuwa on zabrudzenia, zapewnia doskonałą widoczność, ale też sprawdza się w zimie, wspomagając odmrażanie szyb samochodowych. Jeśli wybierzesz perfumowany płyn, możesz spodziewać się pięknego zapachu. Spryskiwacz zimowy pachnie czasami nieco mocniej niż płyn letni, a wynika to z zawartości alkoholu.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,155 sek