Home / Rozmaitości / Rękawiczki do jazdy samochodem – dla kogo? Dlaczego warto je kupić?

Rękawiczki do jazdy samochodem – dla kogo? Dlaczego warto je kupić?

Jeszcze do niedawna rękawiczki do auta chroniły dłonie przed zimnem i były nieodłącznym elementem w wyścigach samochodowych. Dzisiaj przeznaczone są dla szerszego grona odbiorców i z uwagi na ich funkcjonalność i ponadczasowość korzysta z nich coraz więcej osób. Co powinniśmy wiedzieć o tym stylowym elemencie garderoby?

Rękawiczki do jazdy samochodem towarzyszyły kierowcom od zawsze

Chociaż dzisiaj może wydawać się to niecodziennym zjawiskiem, to jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy pierwsze auta pojawiały się na ulicach, rękawiczki pełniły czysto praktyczne funkcje. W pojazdach bez okien, drzwi i dachu ręce bardzo szybko marzły, a sama kierownica była bardzo śliska. Wówczas rękawiczki skórzane do samochodu poprawiały przyczepność i zapewniały komfort termiczny podczas przemieszczania się. Mimo tego, że w późniejszym okresie zaczęto produkować samochody zamknięte, to rękawiczki do prowadzenia auta na stałe wpisały się w kanon mody motoryzacyjnej.

Rękawice do samochodu to nie tylko moda

Obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych możemy znaleźć rękawiczki samochodowe dla mężczyzn i kobiet. Za sprawą wielu rozmiarów i wzorów możemy dopasować je do indywidualnych oczekiwań i gustu.

Rękawiczki dla kierowcy sprawdzą się nie tylko podczas dobierania sportowych stylizacji. Bez problemu założymy je na co dzień. Bardzo ważne jest, aby były wykonane z jak najlepszych materiałów, co umożliwi oddychanie skóry pod powierzchnią produktu, a przy tym zagwarantuje odpowiednią przyczepność podczas jazdy.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są rękawiczki do jazdy samochodem wykonane ze skóry. Bardzo ważną kwestią jest także dobór odpowiedniego rozmiaru.

Latem niezwykle przydatne są odpowietrzniki, które zapobiegają poceniu się i przegrzewaniu dłoni. Otwory na kłykciach zapewniają swobodę w poruszaniu palcami, a okrągłe wycięcia na grzbiecie ułatwiają ich zakładanie.

Rękawiczki do jazdy samochodem – dlaczego warto je kupić?

Rękawiczki skórzane do samochodu warto nabyć z kilku względów. To nie tylko bardzo designerski element wyposażenia auta i garderoby. Rękawiczki do auta to również:

  • Poprawa bezpieczeństwa podczas jazdy – mamy pewność, że ręka nie ześlizgnie nam się z kierownicy oraz gałki zmiany biegów;
  • Uniwersalność – chronią dłonie zimą podczas chłodu i latem, zapobiegając wilgoci;
  • Niesamowity design – pasują do każdego wnętrza samochodu;
  • Trwałość – rękawiczki do jazdy samochodem posłużą nam przez długi czas.

Dobrze dobrane rękawiczki dla kierowcy zapewnią wygodę i komfort podczas krótkich i dłuższych podróży. Ich posiadanie to gwarancja szybszej reakcji podczas nieoczekiwanych sytuacji na drodze.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 0,441 sek