Home / Uliczne / Mark Higgins znów spróbuje pobić rekord IOM TT w Subaru

Mark Higgins znów spróbuje pobić rekord IOM TT w Subaru

Mark Higgins

Podczas tegorocznej edycji Isle of Man TT ponownie będzie podejmowana próba pobicia rekordu przejazdu toru Mountain dla samochodu rajdowego. Trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii Mark Higgins przejedzie okrążenie za kółkiem Subaru WRX STI, próbując poprawić swoje osiągnięcie z 2014 roku.

Samochód wystawi zespół Prodrive, który słynie ze startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 1990 – 2008 wraz z Subaru, wielokrotnie zdobywając mistrzostwo z takimi kierowcami jak Colin McRae, Richard Burns czy Petter Solberg.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Higgins będzie miał tor do dyspozycji podczas trwania imprezy. Próba bicia rekordu odbędzie się 10 czerwca, już pod koniec zmagań na Wyspie Man. Obecny rekord, ustanowiony w 2014 roku, wynosi 19:15:888s. Poprzedni, także należący do Higginsa, to 19:56.7s, z 2011 roku. Mark o ponad dwie minuty poprawił wtedy osiągnięcie Tony’ego Ponda sprzed 21 lat.

Przejazd Marka Higginsa w 2014 roku

Najciekawsze momenty podczas bicia rekordu w 2011 roku

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,414 sek