Home / WMMP / AIM Motocykle Racing Team gotowy na sezon 2017

AIM Motocykle Racing Team gotowy na sezon 2017

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim było zdobycie Pucharu Polski w klasie moto3 przez Piotrka Biesiekirskiego, w nadchodzącym sezonie ekipa AIM ma zamiar obronić tytuł w całkowicie odmienionym składzie.

Nowymi zawodnikami dosiadającymi prototypowe maszyny Moriwaki MD250H będą 24-letni Kamil Barcik i 35-letni Michał Leszek. Obaj jeszcze bez znaczących osiągnięć w sporcie motocyklowym zostali dostrzeżeni i wytypowani spośród wielu kandydatów przez kierownictwo zespołu na zorganizowanych treningach wolnych. Dodatkowo skład teamu został powiększony o kolejne dwie maszyny (Kawasaki Ninja 250), na których rywalizować będą 38-letni Piotr Kuptel i 16-letni Krzystof Borys. Kontrakty, których warunki tradycyjnie utajniono, zostały podpisane na rok z możliwością przedłużenia na dwa lata.

Andrzej „Aimek” Kamiński (menadżer zespołu): „Po odejściu „Bieśka” i „Rabina” z zespołu, poszukując nowych zawodników, postawiliśmy na sprawdzony w poprzednich latach system, mieszanki młodości i doświadczenia. Jestem pewien, że i w tym sezonie podopieczni będą się dobrze uzupełniać, wypracowując wspólnie solidne rezultaty. Pierwszą część sezonu traktujemy ulgowo, jako etap wdrażania, nastawiając się na wygrane w późniejszej fazie rywalizacji. Bardzo się cieszę z obecności w naszym składzie Piotrka Kuptela, który będąc pierwszym polskim trenerem prestiżowej szkoły California Superbike School, zapewni naszej młodzieży odpowiedni kierunek rozwoju.”

Kamil Barcik (zawodnik): „Bardzo dziękuję za zaufanie i zaproszenie mnie do udziału w zmaganiach klasy moto3 w tak silnej ekipie. Miałem okazje przetestować już Moriwaki na treningach w Walencji i ostatnio w Poznaniu i jestem pod niesamowitym wrażeniem potencjału maszyny i przyjemności z jazdy. Czeka mnie jeszcze sporo nauki, ale pierwsze wskazówki menedżmentu zespołu zostały przeze mnie wdrożone i udało mi się zrzucić 7kg osiągając wagę 63. Jestem gotowy na pierwsze starcie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Michał Leszek (zawodnik): „Postaram się dać z siebie wszystko i być konkurencyjny od pierwszego startu. Niestety z powodu licznych obowiązków biznesowych musiałem opuścić przedsezonowe testy na Moriwaki, czego konsekwencją jest brak licencji wyścigowej. Już wiem, że z pierwszej rundy nie dostanę żadnych punktów, które będę musiał zbierać od następnych wyścigów, bez możliwości jakichkolwiek błędów. Na szczęście nie zamyka mi to drogi do walki o mistrzostwo, szczególnie, że będę dysponował tak dobrym pakietem. Najważniejsze jednak dla mnie w tym pierwszym sezonie startowym jest nauka od doświadczonych kolegów z zespołu AIM oraz czerpanie jak największej radości ze ścigania.”

Krzysztof Borys (zawodnik): „Dziękuję za daną mi szansę i za to, że zespół nie nakłada na mnie żadnej presji na wynik. Jedynym moim zadaniem to nauka i zbieranie doświadczenia. Mam nadzieje, że nie zawiodę i uda mi się pokazać od dobrej strony na rundach kartingowych, wykorzystując umiejętności panowania nad motocyklem wyniesione z gymkhany, w której rywalizuje już od dwóch sezonów.”

Piotr Kuptel (zawodnik): „Cieszę się, że za namową Tomka Rabińskiego przystąpiłem do projektu moto3 w racing teamie AIM. Myślę, że wyścigi na małych pojemnościach będą dla mnie fajnym przeżyciem i super zabawą. Tak na dobrą sprawę każdy kto chciałby być liczącym się zawodnikiem na dalszych szczeblach kariery, powinien od nich zaczynać. Przez wzgląd na moje gabaryty i małą moc Kawasaki trudno mi będzie rywalizować o czołowe pozycje, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Oprócz zabawy moim zadaniem będzie wsparcie zespołu wiedzą merytoryczną co z pewnością przyniesie obopólne korzyści.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 3

  1. Faceci prawie przed 40-tką w wyścigach motocykli 250ccm? Yyy, okej…

    • Chociaż ja sam za miesiąc skończę 25 lat, a przy „niewielkiej” posturze (166cm, 60kg) mógłbym co najwyżej 250-tki dosiadać.

    • A czemu nie w sumie, liczy się pasja :) Ja sam jestem dość wysoki (186) i mimo, że mógłbym się postarać o większą maszynę, to planuję na początek 125 :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
192 zapytań w 0,594 sek