Home / WMMP / Andy Meklau z pierwszego pola w Moście

Andy Meklau z pierwszego pola w Moście

Andy Meklau wygrał kwalifikacje w klasie Superbike do jutrzejszego wyścigu czwartej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria.

Zawodnik Suzuki GRANDys duo był też o krok od najlepszego wyniku w klasie Superstock 1000, ale ostatecznie ruszy do wyścigu z drugiego miejsca. Po problemach z ustawieniami motocykli z przyzwoitych miejsc w niedzielę będą też startować Bartek Wiczyński w Superstock 1000 (9 miejsce), Marko Jerman w Superbike (5 miejsce) i Szymon Strankowski w Supersport (2 Junior).

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Liczyliśmy na więcej w dzisiejszych kwalifikacjach, ale i te rezultaty dają szansę na walkę o najlepsze lokaty w wyścigach. Po deszczowych treningach wolnych, gdy nie mogliśmy optymalnie ustawić motocykli, większość pracy trzeba było wykonać dzisiaj i po prostu nie było już czasu na kręcenie szybkich okrążeń. Prawdopodobnie jeszcze podczas rozgrzewki sprawdzimy jakieś ustawienia i dopiero wtedy będziemy w pełni gotowi do wyścigów. Mam nadzieję, że utrzyma się ładna pogoda i kibice zobaczą jutro wspaniałe widowisko.

Wyniki kwalifikacji Alpe Adria Most:

Superbike:

1 Andy Meklau

2 Michal Filla

3 Radek Rous

4 Greg Junod

5 Marko Jerman

Superstock 1000:

1 Michal Filla

2 Andy Meklau

3 Michal Drobny

4 Gwen Giabbani

5 Martin Choy

9 Bartek Wiczyński

Supersport:

1 Stefan Kerschbaumer

2 Michal Sembera

3 Marek Szkopek

4 David Latr

5 Igor Kalab

16 Szymon Strankowski (2 Junior)

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
116 zapytań w 0,462 sek