Home / WMMP / Daniel Blin wygrywa mokry wyścig w Pszczółkach

Daniel Blin wygrywa mokry wyścig w Pszczółkach

Daniel Blin wygrał sobotni, deszczowy wyścig drugiej rundy motocyklowego Pucharu Polski Superstock 300 na Autodromie Pomorze w Pszczółkach niedaleko Trójmiasta. 16-letni torunianin z ekipy Wójcik FHP YART Racing Team powiększył dzięki temu swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Blin, który triumfował także w pierwszej rundzie w Koszalinie, a następnie w obu wyścigach mistrzostw Europy Alpe Adria w Poznaniu, bezkonkurencyjny był także w Pszczółkach. W swoim pierwszym w życiu wyścigu na mokrym torze, dosiadający Yamahy R3 o mocy 42 KM lider tabeli prowadził od startu do mety, sięgając po komfortowe zwycięstwo.

16-latek z Torunia nie będzie miał jednak czasu na świętowanie. Prosto z Pszczółek Daniel udaje się bowiem razem z ekipą Wójcik FHP YART Racing Team na Słowację, gdzie w poniedziałek i wtorek czekają go dwudniowe testy na torze Slovakiaring. To właśnie tam w ostatni weekend czerwca odbędą się dwa kolejne wyścigi Alpe Adria.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był dla nas bardzo udany weekend – mówi Daniel Blin. – Już podczas piątkowych treningów ustanowiłem nieoficjalny rekord toru, a następnie wywalczyłem pierwsze pole startowe w sesji kwalifikacyjnej, dlatego czułem się pewnie przed wyścigiem. Później jednak spadł deszcz, co było sporym wyzwaniem, ponieważ nigdy wcześniej nie startowałem w takich warunkach. Mimo wszystko prowadziłem od startu do mety i choć jadący tuż za moimi plecami Kamil Krzemień wywierał na mnie presję i kilka razy próbował zaatakować, to jednak utrzymałem pierwszą pozycję do samego końca. Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa i punktów do klasyfikacji generalnej, w której powiększyłem swoje prowadzenie, ale przede wszystkim z cennego doświadczenia, jakim była jazda po mokrym torze. Prosto z Pszczółek jedziemy na Słowację, gdzie czeka mnie nauka nowego i zupełnie innego toru. Wiem jedynie, że Slovakiaring jest bardzo szeroki i szybki, dlatego zapowiadają się ciekawe testy, a następnie emocjonująca runda Alpe Adria.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Komentarze: 1

  1. Dawać Daniela na pełny sezon do World Supersport 300.

    Choć patrząc na aktualny kalendarz to nawet można to nazwać Mistrzostwami Europy SSP300.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 0,554 sek