Home / WMMP / Daniel Bukowski i Suzuki GRANDys duo razem w Alpe Adria 2013

Daniel Bukowski i Suzuki GRANDys duo razem w Alpe Adria 2013

Po wycofaniu się z Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z końcem 2012 roku zespół Suzuki GRANDys duo postanowił skoncentrować się na rozgrywkach międzynarodowych i w sezonie 2013 walczyć będzie w pełnym cyklu Alpe Adria. Seria składać będzie się z ośmiu wyścigowych weekendów na torach w Polsce, Słowacji, Czechach Węgrzech, Chorwacji i Włoszech. 

Miło nam poinformować, że trzeci sezon z rzędu barwy Suzuki GRANDys duo reprezentować będzie Daniel Bukowski- Mistrz Polski Supersport z roku 2011. Po pechowym sezonie 2012, gdy przeplatał kontuzje ze zwycięstwami (wygrał 4 z 5 wyścigów w których startował i zawsze stał na podium) w sezonie 2013 liczymy na sukces w klasie Superstock 600. Celem dla Bukowskiego będzie powtórzenie sukcesu z sezonu 2009 gdy wygrał rozgrywki Alpe Adria w tej klasie i miejsce w pierwszej piątce mistrzostw Europy w Albacete. Daniel dosiadać będzie motocykla Suzuki GSX-R 600.

Pierwsza runda Alpe Adria odbędzie się 6-7 kwietnia na torze Slovakiaring, a poprzedzą ją treningi GRANDys duo Promotion (3-4 kwietnia), na które serdecznie zapraszamy nie tylko zawodników, ale i początkujących motocyklistów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności. Więcej informacji na grandysduo.com.

 Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

W tym roku postanowiliśmy skoncentrować się na rozgrywkach Alpe Adria i liczymy, że podobnie jak było to w mistrzostwach Polski będziemy odgrywać wiodącą rolę. Mamy już na koncie tytuły w tej serii, ale w tym roku mamy apetyt na więcej. Alpe Adria rozgrywana jest w wielu krajach i daje to możliwość ścigania się na wysokim poziomie z doskonałymi zawodnikami oraz promocję naszych partnerów. Przedłużenie współpracy z Danielem było dla nas oczywiste, ponieważ uważam, że jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii motocykli o pojemności 600ccm. 

[portfolio_slideshow id=37570]

Daniel Bukowski, Supersport:

 Cieszę się, że razem z Suzuki GRANDys duo powalczę na arenie międzynarodowej. Chciałbym powtórzyć mój sukces z sezonu 2009 w Alpe Adria, a na koniec sezonu poprawić piąte miejsce w mistrzostwach Europy, które zajmuję w Albacete od dwóch lat. Zapomniałem już o kontuzjach z zeszłego sezonu i jestem gotowy do nowego wyzwania.

 Daniel Bukowski, Supersport:

2012 3 miejsce WMMP Supersport, 5 miejsce Mistrzostwa Europy

2011 Mistrz Polski Supersport, 5 miejsce Mistrzostwa Europy

2010 2 miejsce WMMP Supersport (Mistrzostwa Polski)

2009 Mistrz Alpe Adria Superstock 600, 2 miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski), 3 miejsce Alpe Adria Supersport

2008 2 miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski)

2007 1 miejsce Puchar Polski Rookie 600

Info. prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,421 sek