Home / WMMP / Drugi sezon Mariusza Durynka w Suzuki GRANDys duo

Drugi sezon Mariusza Durynka w Suzuki GRANDys duo

Zdobywca tytułu Debiutanta Roku klasy Superbike w 2011 roku, Mariusz Durynek przedłużył swoją współpracę z Suzuki GRANDys duo. Mariusz w minionym sezonie zadebiutował w naszych barwach w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i oprócz tytułu Debiutanta Roku zajął też osiemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superbike.

Pozycja na koniec sezonu mogła być wyraźnie lepsza, ale kontuzja z czeskiego Mostu przedwcześnie zakończyła sezon dla Mariusza. W tym roku liczymy na kolejne postępy na torze i miejsca w punktowanej piętnastce zawodów Alpe Adria.

Mariusz Durynek, Superbike:

Po odpuszczeniu kilku ostatnich wyścigów sezonu 2011 teraz jestem głodny walki na torze. Mam nadzieję, że w tym roku nie przyplącze się żadna kontuzja i będę mógł poprawić swoje rezultaty i zdobyć kolejne umiejętności od moich bardziej doświadczonych kolegów. Po udanej współpracy w ubiegłym roku naturalnym dla mnie było kontynuowanie kariery w zespole Suzuki GRANDys duo. 

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Mariusz miał pecha w zeszłym roku, ale wszyscy liczymy, że teraz skończy sezon na dobrym miejscu. Z naszej strony może liczyć na wszechstronną pomoc, a reszta już zależy tylko od niego. Wierzę, że stać go na miejsca w pierwszej piętnastce Alpe Adria i regularne punkty.

 Mariusz Durynek:

2011 Debiutant Roku WMMP Superbike (Mistrzostwa Polski)
2010 4 miejsce Puchar Polski Rookie 1000
2009 Puchar Polski Rookie 1000- kontuzja
2008 2 miejsce Suzuki GSX-R 1000 Cup
2007 4 miejsce Suzuki GSX-R 1000 Cup

 

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. ex-zawodnik mmp

    pierwsze slysze zeby w mistrzostwach polski przyznawano tytul `debiutanta roku` (ktos tu chyba nie wie juz czym tu zablysnac w mediach) ale jesli zawodnik klasy superbike na motocytklu po mariuszu grandysie na torze w poznaniu jest w stanie `wycisnac` swoj najlepszy czas okrazenia na poziomie 1.41.6 i jeszcze moze sie pooszczycic jakimis `tytulami` to nie jest obecnie dobrze w mistrzostwach :)

  2. Dobre,dobre…taki czas w superbike,to Pani Florek na R6 jeżdzi ze 3 sekundy szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,414 sek