Home / WMMP / Historyczne zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team w WMMP

Historyczne zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team w WMMP

Podium Marcin Walkowiak Ducati Torun Team

Ducati Toruń Motul Team wyjeżdża z węgierskiego toru Pannonia Ring z historycznym pierwszym zwycięstwem w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, jakie w miniony weekend odniósł dla ekipy Marcin Walkowiak.

Reprezentant Ducati Toruń Motul Team wystartował do niedzielnego wyścigu – czwartej rundy tegorocznych WMMP – z czwartego pola, po czym wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca, przyjeżdżając na metę z 20-sekundową przewagą na czele klasy Superstock 1000.

Jest to historyczny wynik nie tylko dla ekipy z Torunia, ale także dla Ducati, dla którego jest to również pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Polski.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marcin Walkowiak

„To był znakomity weekend dla mnie i Ducati Toruń Motul Team. Spędziliśmy dużą część naszych przedsezonowych przygotowań na tym torze i widać tego efekty – znaleźliśmy doskonałe ustawienia dla Panigale, które spisywało się znakomicie i odnieśliśmy nasze pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Polski. Mamy nadzieję, że na kolejną rundę przyjedziemy w podobnej formie”.

Na kolejną rundę WMMP motocykliści wrócą do Polski. Ducati Toruń Motul Team będzie walczyć o kolejne zwycięstwo na Torze Poznań w dniach 27-28 czerwca.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,401 sek