Home / WMMP / Jerman na podium w Moście

Jerman na podium w Moście

Andy Meklau WMMP SuzukiLider klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria Superbike Marko Jerman stanął dziś na podium w czeskim Moście. Wszystkie niedzielne wyścigi odbywały się w deszczu i miało to wyraźny wpływ na wyniki.

Zaraz po starcie wyścigu Superbike Marko oraz Andy Meklau musieli omijać po poboczu zawodnika, który wywrócił się tuż przed nimi. Przez resztę wyścigu zawodnicy Suzuki GRANDys duo gonili czołówkę, ale czasu starczyło tylko na pozycje 3 i 4. Dodatkowo Andy był najlepszy w klasyfikacji mistrzostw Austrii. Dzięki kolejnym wysokim punktom Suzuki GRANDys duo umocniło się na czele klasyfikacji zespołowej, a Suzuki wśród producentów.

W Superstock 1000 pech nie ominął Andy Meklaua. Mistrz Polski doskonale wystartował i w połowie pierwszego okrążenia miał już wyraźną przewagę nad rywalami, ale musiał wrócić do boksu na naprawę dźwigni zmiany biegów, która się urwała. Andy stracił jedno okrążenie, ale wrócił na tor i dojechał na 15 miejscu. Dobre zawody pojechał Bartek Wiczyński, który po pasjonującej walce wywalczył siódme miejsce.

Pod nieobecność kontuzjowanego Daniela Bukowskiego w Supersport naszych barw bronił tylko młody Szymon Strankowski, który w ulewnym deszczu został sklasyfikowany na 12 miejscu i był najlepszy wśród polskich juniorów. Pozycja mogła być zdecydowanie lepsza, ponieważ gdy nasilił się deszcz Szymon mijał kolejnych rywali, niestety wyścig został przerwany, a za ostateczne uznano wyniki z dziewiątego okrążenia.

Następna runda WMMP i Alpe Adria już za dwa tygodnie w Poznaniu.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Dzisiejszy dzień był bardzo trudny. Oprócz pogody naszym sprzymierzeńcem nie była też technika, która pozbawiła nas zwycięstwa w Superstock 1000. Sytuacja w klasyfikacji generalnej zrobiła się koszmarna i trudno będzie dogonić Michała Fille, ale będziemy walczyć do końca. Dumny jestem z Szymona, który w trudnych warunkach radził sobie doskonale i gdyby nie przerwano wyścigu spokojnie wbiłby się w dziesiątkę Alpe Adria. Marko zrobił kolejny krok do tytułów w Polsce i Alpe Adria i mam nadzieję, że do końca sezonu będzie omijał go pech. Mam nadzieję, że w Poznaniu pogoda nie będzie już przeszkadzać i uda się wygrać kilka wyścigów. 

Wyniki wyścigów:

Superbike:

1 Radek Rous

2 Berto Camlek

3 Marko Jerman

4 Andy Meklau

5 Vladimir Ruza

Superstock 1000:

1 Martin Choy

2 Gwen Giabbani

3 Michal Drobny

4 Paweł Górka

5 Michal Filla

7 Bartek Wiczyński

15 Andy Meklau

Supersport:

1 Marek Szkopek

2 Michal Sembera

3 Stefan Kerschbaumer

4 David Latr

5 Sebastian Zieliński

12 Szymon Strankowski (1 Junior Superstock 600)

Klasyfikacje generalne po 5 z 9 wyścigów:

Superbike:

1 Marko Jerman 110

2 Irek Sikora 62

3 Janusz Oskaldowicz 51

6 Andy Meklau 34

Superstock 1000:

1 Michal Filla 99

2 Gwen Giabbani 84

3 Paweł Górka 55

6 Bartek Wiczyński 45

7 Andy Meklau 41

Supersport:

1 Marek Szkopek 108

2 Daniel Bukowski 66

3 Sebastian Zieliński 49

13 Szymon Strankowski 19 (1 Junior Superstock 600)

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,389 sek