Home / Inne / JJR MOTORSPORT zwycięża w 12-godzinnym Endurance DuszanTeam! (+wideo)

JJR MOTORSPORT zwycięża w 12-godzinnym Endurance DuszanTeam! (+wideo)

Po deszczowym i „rozgrzewkowym” wyścigu Endurance 4h w Trzyńcu, przyszła pora na trzy razy dłuższy dystans na torze Słomczyn. Tym razem zawodnicy mieli do dyspozycji mocniejsze maszyny o pojemności 300cm3. Czy w ciągu 12 godzin pękła bariera tysiąca okrążeń?

7 sierpnia odbył się drugi wyścig Endurance organizowany przez DuszanTeam. Tym razem zawodników przywitała piękna słoneczna pogoda, co z jednej strony zapewne wielu ucieszyło, ale z drugiej perspektywa wielogodzinnej jazdy po „rozgrzanej patelni” mogła być sporym wyzwaniem. Co prawda specyfika toru Słomczyn jest nieco łagodniejsza niż na SteelRingu, ale mimo wszystko nadal trzeba się na tym obiekcie sporo napracować. Efekt takiego połączenia? Dla zawodników świetny sprawdzian wytrzymałościowy, a dla kibiców wspaniałe widowisko – nic dodać nic ująć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Spośród trzynastu zespołów biorących udział w 12-godzinnym wyzwaniu perfekcyjnie poradził sobie team „JJR MOTORSPORT” w którego składzie znajdowali się Leszek Szlachta, Paweł Tabor i Michał Żukierski. Zawodnicy w 12 godzin ukończyli zawrotne 983 okrążenia! Naprawdę niewiele zabrakło do tysiąca, ale mimo wszystko jest to wynik niesamowity i aż o 48 okrążeń lepszy od drugiego zespołu w tych zawodach. Chłopaki zdołali także wywalczyć najlepszy czas okrążenia w wyścigu wynoszący 41,333 sek. Ogromne gratulacje za narzucone tempo i bezbłędnie przejechany dystans. Drugie miejsce wywalczył zespół „Lecą Świry Racing Team” w składzie Damian Drąg, Jacek Witek oraz Oliwier Szczepaniak, kończąc zmagania z 935 okrążeniami na koncie. Podium uzupełnił zespół o nazwie „KKK” w którym ścigali się Artur Duda, Konrad Żak i Adrian Drzazga. Ich wynik to 928 okrążeń.

Kolejne miejsca poza podium zajęli: „Kuna Racing” (Jakub Czyż, Przemysław Fusiarz, Dawid Dziedzic), „ART.” (Adam Jusiel, Przemysław Różycki, Bartłomiej Płuciennik), „QuickTeam” (Przemysław Chmielewski, Piotr Walasek, Michał Kuca), „LastOnTheBrakes” (Łukasz Kurzyna, Damian Bożyk, Katarzyna Polańska), „Nic się nie stało” (Mariusz Wilk, Paweł Suracki, Hubert Grabowski), „WildHogs” (Grzegorz Panek, Tomasz Bezłada, Seweryn Gładyga), „ART2” (Ziemowit Januszewski, Zenot Tusk, Piotr Piotrowski), „Friends Racing Team” (Dawid Halik, Julia Halik, Oliwier Kowalski), „Turbo BIS” (Andrzej Woźniak, Mariusz Baranowski, Jakub Domrzalski), „Ich 3 Racing Team” (Mariusz Galer, Mateusz Jędrykiewicz, Rafał Michalak).

12 godzin to nie małe wyzwanie, nawet jak na trzyosobowy team. 11 września Mirosław Bożek nieco zlituje się nad zawodnikami i będą oni mieli do przejechania ostatni w tym sezonie wyścig Endurance trwający „tylko” 8 godzin, ale mimo wszystko na znacznie bardziej wymagającym SteelRingu. W międzyczasie zapraszamy jeszcze na ostatnią, piątą rundę motocyklowego Pucharu Śląska na torze w Kisielinie gdzie ostatecznie poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Relacja z Endurance 12h:

AUTOR: Gucio1846

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 2,243 sek