Home / WMMP / Kolejne wyścigi – kolejne szanse dla AF Racing Team Ducati Toruń

Kolejne wyścigi – kolejne szanse dla AF Racing Team Ducati Toruń

Już jutro i pojutrze nowe emocje związane ze startami AF Racing Team Ducati Toruń w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. W zespole bojowego ducha nie brakuje.

Uczestnicy czempionatu do ścigania wracają po niespełna miesięcznej przerwie. Areną zmagań ponownie będzie nasz rodzimy Tor „Poznań”. Możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością, w tym przed niezawodnymi kibicami z „Czerwonej Trybuny”, tworzonej przez zagorzałych miłośników Ducati, tym bardziej motywuje AF Racing do walki. Nastawienie w ekipie prowadzonej przez Dariusza Małkiewicza jest naprawdę bojowe.

“Jesteśmy gotowi do walki na limicie, szykujemy się na naprawdę ostre tempo.” – podkreśla Daniel Bukowski, lider zespołu. “To kolejne dwa wyścigi, a więc kolejne dwie szanse na pokazanie się z dobrej strony i zajęcie dobrych miejsc. Faktem jest, że w trakcie sezonu musieliśmy trochę zrewidować nasze wcześniejsze założenia. W tym momencie nie myślimy o tytułach, nie skupiamy się na jakiś konkretnych miejscach w klasyfikacji generalnej, tylko koncentrujemy się na sukcesach w każdej pojedynczej rundzie. Jeśli przy okazji udałoby się jeszcze coś ugrać w generalce, to byłoby tym milej. Na początku sezonu mieliśmy trochę pecha, nie mogliśmy też wstrzelić się z właściwymi ustawieniami, a poza tym w tegorocznych mistrzostwach Polski mamy wyjątkowo mocnych konkurentów. W żadnej klasie nie ma aż tak silnej stawki, jak w Superstock 1000. Z tego powodu w bieżącym sezonie nawet czwarte miejsca wyścigach są sporym sukcesem.”

Słowa wicemistrza kraju w „superstockach” bynajmniej nie są zwykłą kurtuazją. W tegorocznych mistrzostwach Polski w klasie, w której ścigają się „Buła” i Maciej Ukleja, niezwykle silną konkurencją dla czołowych Polskich zawodników są bardzo szybcy zagraniczni kierowcy, zwłaszcza niezwykle utalentowany młody Niemiec Arnaud Friedrich oraz bardzo utytułowany i doświadczony Czech Michal Filla, który dotychczas w kapitalnym stylu zwyciężył we wszystkich rundach WMMP 2018.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To dla nas faktycznie trudny sezon.” – przyznaje Dariusz Małkiewicz, menedżer teamu. “To ostatni rok na tym modelu Panigale. Od kolejnego do walki wchodzi tegoroczna nowości Ducati, czyli V4. Choć nasze obecne maszyny znamy bardzo dobrze, to jednak w pierwszej połowie sezonu faktycznie mieliśmy pewien problem z doborem właściwych ustawień. Wynikło to z tego, że zmieniliśmy opony. Teraz już mamy ustawienia, które pozwalają nam na osiąganie naprawdę dobrego tempa, co było widać choćby podczas poprzedniej rundy na Torze „Poznań”. W tym momencie nie mamy już nic do stracenia i możemy cisnąć, ile się da.”

Ta runda jest ostatnią odsłoną tegorocznego czempionatu, która odbędzie się w Polsce. Po niej do zakończenia rywalizacji w mistrzostwach kraju i Pucharze Polski pozostaną już tylko zawody na austriackim Red Bull Ringu i niemieckim torze Motorsport Arena Oschersleben.

Tekst: Tomasz Niejadlik (AF Racing Team Ducati Toruń)
Zdjęcia: Mateusz Jagielski

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 0,681 sek