Home / WMMP / Korobacz celuje w kolejne cenne punkty

Korobacz celuje w kolejne cenne punkty

Mateusz Korobacz, ubiegłoroczny motocyklowy wicemistrz Polski klasy Superstock 600, w najbliższy weekend wystartuje w swoim rodzinnym Poznaniu w piątej i przedostatniej rundzie mistrzostw Polski kategorii Superstock 1000, połączonej ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria.

21-latek wielkimi krokami zbliża się już do zakończenia udanego debiutu w większej klasie i finiszu swojego pierwszego sezonu na motocyklu BMW S 1000 RR w kategorii Superstock 1000. Niecałe dwa tygodnie temu poznaniak kolejny raz dojechał do mety w pierwszej dziesiątce, zaliczając udany weekend podczas czwartej rundy WMMP i Alpe Adria w czeskim Moście.

Czeskie zmagania były także idealnym przygotowaniem do powrotu na „własne terytorium”, gdzie odbędą się dwie ostatnie rundy WMMP. Pierwsza z nich, w najbliższy weekend, znów połączona będzie z międzynarodową rywalizacją w ramach Alpe Adria.

Mimo licznej, międzynarodowej stawki, jaka pojawić ma się w Poznaniu, Korobacz celuje w poprawę swojego najlepszego rezultatu z tego sezonu, szóstego miejsca wywalczonego w stolicy Wielkopolski podczas pierwszego wyścigu trzeciej rundy WMMP w czerwcu i kolejny awans w klasyfikacji generalnej, w której po czterech rundach zajmuje wysokie, dziewiąte miejsce.

Zawodnik zespołu BMW Motorrad Polska w ten weekend wystartuje w aż dwóch wyścigach, z których pierwszy odbędzie się w sobotę, wspólnie z kategorią Superbike, o godzinie 16:50, a drugi w niedzielę o 13:50. W ten weekend kibiców w Poznaniu czeka łącznie aż dwanaście wyścigów, a wstęp na tor jest dla fanów bezpłatny.

Mateusz Korobacz

„Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed weekendem i razem z zespołem nie możemy już doczekać się pierwszych sesji na torze w Poznaniu. Mamy za sobą dwudniowe treningi Speed Day, podczas których przetestowaliśmy i lekko zmodyfikowaliśmy ustawienia z ostatniej rundy z Mostu. Skupiałem się także na zmianie stylu hamowania, co konsultowałem z bardzo doświadczonym „Profesorem” Januszem Oskaldowiczem. Dokonaliśmy dużych postępów, cały czas pracując na ostateczny sukces. BMW to świetny, ale bardzo wymagający motocykl, dlatego cały czas się go uczę. Rozumiem jednak maszynę coraz lepiej i jestem coraz pewniejszy siebie. W ten weekend chcę się nadal dobrze bawić podczas jazdy, a przy tym dowieźć do mety solidne punkty.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,247 sek