Home / WMMP / Korobacz odrabia lekcję w Brnie

Korobacz odrabia lekcję w Brnie

Mateusz Korobacz, ubiegłoroczny motocyklowy wicemistrz Polski klasy Superstock 600, wraca z drugiej rundy połączonych serii WMMP i Alpe Adria zadowolony dzięki dalszym postępom w adaptacji do większego motocykla kategorii Superstock 1000.

20-latek debiutował w większej kategorii w kwietniu, podczas pierwszej, połączonej rundy międzynarodowej serii Alpe Adria i WMMP – Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, finiszując na torze Slovakiaring na Słowacji na ósmej pozycji, jako czwarty z Polaków.

Niestety, drugi start za sterami BMW S 1000 RR poznaniak ukończył w niedzielę bez punktów, na siedemnastej pozycji, zaledwie dwie sekundy za punktowaną piętnastką. Jednocześnie Korobacz był piątym z Polaków w liczącej 24 sklasyfikowanych zawodników, międzynarodowej stawce. Niedzielny wyścig Superstock 1000 wygrał Czech Ondrej Jezek.

Mateusz z Brna wraca jednak zadowolony, ponieważ w Czechach koncentrował się przede wszystkim na zmianie stylu jazdy i pozycji na motocyklu, dopasowując się do wymagań maszyny większej kategorii Superstock 1000.

Trzecia runda WMMP odbędzie się na torze w Poznaniu w dniach 22-24 czerwca. Więcej o Mateuszu Korobaczu pod adresem www.korobacz.pl oraz na oficjalnym Fan Page’u: www.facebook.com/Mateusz.korobacz.Official .

Mateusz Korobacz

„Moim celem w ten weekend była nauka i z tego aspektu jestem bardzo zadowolony. Podczas treningów i kwalifikacji mocno pracowałem nad zmianą stylu jazdy i pozycji na motocyklu, aby dostosować się do wymogów większej maszyny klasy Superstock 1000. Pod tym względem była to bardzo udana runda, ponieważ widzimy, że zrobiliśmy spore postępy. Niestety, jeśli chodzi o sam wyścig, to wynik mógł być dużo lepszy. Moje BMW w Brnie przez cały weekend spisywało się świetnie, ale podczas wyścigu pojawiły się dziwne wibracje przodu podczas hamowania do trzech zakrętów. W pewnym momencie problem zrobił się na tyle poważny, że zwolniłem i przepuściłem wszystkich zawodników. Musiałem hamować dużo wcześniej, ale szybko złapałem rytm i odzyskałem kilka pozycji, dojeżdżając do mety na siedemnastym miejscu. Przed nami dłuższa przerwa przed rundą w Poznaniu. Mam nadzieję, że wówczas będziemy korzystali już silnika w specyfikacji 2012. Ten czas pozwoli także zespołowi na znalezienie i wyeliminowanie przyczyny wibracji, które nas dzisiaj trapiły.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Korobacz daje d..y w Brnie być powinno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,619 sek