Home / WMMP / Korobacz w Czechach po kolejny solidny wynik

Korobacz w Czechach po kolejny solidny wynik

Mateusz Korobacz, były motocyklowy wicemistrz Polski klasy Superstock 600, wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w czeskim Moście, gdzie w międzynarodowej stawce zamierza walczyć o kolejne cenne punkty.

22-letni zawodnik BMW rozpoczął tegoroczne zmagania od podium wywalczonego podczas pierwszej rundy w Poznaniu, dzięki któremu zajmuje obecnie świetne, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Superstock 1000.

Druga runda WMMP odbędzie się w ten weekend w czeskim Moście, gdzie Korobacz rywalizować będzie nie tylko z polskimi zawodnikami, ale także motocyklistami międzynarodowej serii Alpe Adria, z którą połączone są wybrane rundy WMMP.

Były wicemistrz Polski klasy Superstock 600 wraca do pełni formy po majowej kontuzji barku, ale rozpoczął już wakacje po udanej obronie pracy licencjackiej, dlatego może całkowicie skupić się na najbliższym starcie i zamierza wywalczyć jak najlepszy wynik w niedzielnym wyścigu.

Mateusz Korobacz

„Mam już za sobą udaną obronę pracy licencjackiej i w lipcu mogę ponownie skupić się w pełni na wyścigach. Obchodzę dzisiaj swoje 22. urodziny, dlatego fajnie byłoby sprawić sobie w ten weekend jakiś prezent z tej okazji. W minionym tygodniu zaliczyliśmy z zespołem krótkie testy w Poznaniu. Trochę odczuwam jeszcze skutki kontuzji barku z pierwszej rundy. Moja ręka nieco szybciej się męczy, ale nie brakuje jej siły, więc mam nadzieję, że nie będzie w ten weekend problemem. Bardzo lubię tor w Moście, zarówno jego konfigurację, infrastrukturę, jak i samą organizację zawodów. Cieszę się też, że wystartujemy wspólnie z zawodnikami Aple Adria, dzięki czemu nie tylko będzie ciekawiej, ale będzie się też można więcej nauczyć. Sam tor jest mieszanką szybkich i technicznych łuków, a to oznacza konieczność znalezienia kompromisu jeśli chodzi o ustawienia mojego BMW. Lubię Most, ale w ostatnich latach był on dla mnie dość pechowy, dlatego mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej i zaliczymy w Czechach bardzo udany weekend.”

Inf. prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,356 sek