Home / WMMP / Latający Fin ponownie zwycięża

Latający Fin ponownie zwycięża

Mika Kallio został zwycięzcą dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Japonii w klasie 125cc. Fin zaraz gdy zgasły czerwone światła popisał się atomowym startem z drugiego rzędu i wraz z Thomasem Luthim, Mattią Pasinim i kolegą z teamu Gaborem Talmascim toczył wyróMika Kallio został zwycięzcą dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Japonii w klasie 125cc. Fin zaraz gdy zgasły czerwone światła popisał się atomowym startem z drugiego rzędu i wraz z Thomasem Luthim, Mattią Pasinim i kolegą z teamu Gaborem Talmascim toczył wyrównaną walkę o pierwsze miejsce.

Wyścig w pewnym momencie został przerwany i wywieszone zostały czerwone flagi. Powodem skrócenia zawodów był fatalnie wyglądający wypadek Szwajcara Luthiego i młodego Hiszpana Sergio Gadea.
Na ostatnim zakręcie 16 okrążenia przed prostą start/meta, gdy na prowadzeniu był Kallio, „high-sidea” na swojej Hondzie złapał Luthi i niestety razem z roztrzaskanym motocyklem zostali na torze.
Służby bezpieczeństwa zaczęły machać na tym odcinku żółtymi flagami, lecz Gadea jadący na 7. pozycji musiał ich nie zauważyć i przejechał po nodze Luthiego i z całym impetem uderzył w leżący motocykl Szwajcara. Na szczęście nic poważnego nie stało się obu zawodnikom, jedynie Thomas Luthi przemieścił sobie prawie ramię. Lecz obie maszyny były roztrzaskane i wiele części motocykla leżało na torze przy pozycjach startowych, więc wyścig przerwano. Zaliczono wyniki z ostatniego pełnego okrążenia, czyli po 15 kółku.
Zwycięzcą okazał się być Kallio, mijając linię mety przed Luthim i Faubelem.
Jest to jego 3 pierwsze miejsce w tym roku i na 5 rund do końca sezonu młody Fin traci już tylko 3 punkty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Thomasa Luthiego.
„Dobrze wystartowałem z drugiego rzędu i kiedy wyszedłem na prowadzenie na 3. okrążeniu chciałem odjechać do przodu ale było to niemożliwe,” wyjaśnia Mika. „Było kilka manewrów wyprzedzania i w końcu Luthi i ja trochę odjechaliśmy. Prowadziłem gdy Thomas się przewrócił i zaraz po tym zobaczyłem czerwoną flagę. Obecnie walka o mistrzostwo jest bardzo interesująca, tylko 3 punkty różnicy i mam nadzieję, że uda mi się je odrobić do końca sezonu.”

Wyniki:

Rozgrzewka

Wyścig

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,386 sek