Home / WMMP / Luthi zdobywa pole position w Malezji

Luthi zdobywa pole position w Malezji

Thomas Luthi (Honda) okazał się najlepszym zawodnikiem kwalifikacji i jutro wystartuje z pierwszej pozycji na torze Sepang. Widać że wypadek sprzed tygodnia nie okazał się tak groźny jak przebąkiwano. Luthi nie poniósł strat zdrowotnych ani punktowycThomas Luthi (Honda) okazał się najlepszym zawodnikiem kwalifikacji i jutro wystartuje z pierwszej pozycji na torze Sepang. Widać że wypadek sprzed tygodnia nie okazał się tak groźny jak przebąkiwano. Luthi nie poniósł strat zdrowotnych ani punktowych.

Walka o mistrzostwo świata będzie więc dalej bardzo ciekawa, tym bardziej że KTM-y Gabora Talmacsi i Miki Kallio również wystartują jutro z pierwszego rzędu (odpowiednio 3 i 4 pozycja). Drugie miejsce zajął Mattia Pasini (Aprilia).
Tempo dzisiejszych kwalifikacji nie było oszałamiające. Dość powiedzieć, że w 2004 Dovizioso na tym torze wykręcił podczas kwalifikacji czas lepszy niż dziś Luthi i to o ponad 1,8 sekundy.
Znakomicie zaprezentował się dzisiaj Czech Lukas Pesek (DERBI) zajmując 6. miejsce. Długo był w pierwszej trójce, jednak w samej końcówce spadł kilka miejsc wyprzedzony między innymi przez jeźdźców KTM.

Wyniki:

Sesja treningowa 1

Sesja kwalifikacyjna 1

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,363 sek