Home / WMMP / Marek Szkopek celuje w wicemistrzostwo Polski

Marek Szkopek celuje w wicemistrzostwo Polski

marek-szkopek

Marek Szkopek wystartuje w najbliższy weekend w kończących sezon Motocyklowych Mistrzostw Polski wyścigach klasy Supersport na słowackim torze Slovakiaring. Reprezentant ekipy Wójcik FHP Racing Team mierzy wysoko.

Dosiadający MV Agusty F3 675 zawodnik z Dobrzykowa walczyć będzie na Słowacji nie tylko o kolejne wygrane, ale także o tytuł wicemistrza Polski. Po dziewięciu podiach w dziesięciu tegorocznych wyścigach, w tym jednym zwycięstwie, Szkopek broni drugiej pozycji w tabeli z przewagą 25 punktów. Zadania nie ułatwi co prawda w ten weekend dodatkowa konkurencja, bowiem motocykliści mistrzostw Polski na Słowacji wystartują wspólnie z rywalami z międzynarodowej serii Alpe Adria, ale Marek jest pewny siebie i celuje w wicemistrzostwo.

„Jedziemy na Słowację aby przypieczętować tytuł wicemistrza Polski i walczyć o kolejne zwycięstwa w wyścigach”mówi Marek Szkopek. – „Zadanie nie będzie łatwe, bowiem razem z nami wystartują zagraniczni zawodnicy, ale skupiam się na tytule, a wszystko co wywalczę w klasyfikacji Alpe Adria będzie dodatkowym bonusem. Jesteśmy już po pierwszych treningach. Moja MV Agusta spisuje się świetnie, a cały zespół jest gotowy do walki i zmotywowany do ciężkiej pracy. Slovakiaring to bardzo ciekawy tor. Jest szeroki i pełen szybkich zakrętów. Jest tutaj także kilka miejsc w których trzeba bardzo uważać, jak np. pierwszy lewy po serii trzech prawych zakrętów, w którym łatwo o uślizg przedniego koła. Czymś całkowicie wyjątkowym są także zmiany poziomów, a wręcz hopki, które sprawiają, że ten tor jest inny niż wszystkie. Nie brakuje tutaj także miejsc do wyprzedzania, więc to będzie ciekawy weekend, podczas którego do grona moich partnerów dołączy marka Extreme Hobby.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na leżącym niedaleko Bratysławy, szybkim i nowoczesnym torze Slovakiaring w pucharze Polski o kolejny solidny rezultat walczył będzie także Grzegorz Wójcik, który punktował w czterech z ośmiu tegorocznych wyścigów klasy Rookie 1000 i w mocnej stawce liczy na awans z szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Co prawda wystartuje na Słowacji zapasowym motocyklem, ale mimo wszystko liczę na udany weekend” – podkreśla Grzegorz Wójcik. – „Zastanawiam się także, czy nie spróbować czegoś nowego i nie zmierzyć się w klasie Rookie 600 na MV Aguście F3 675. Przez cały sezon przyglądam się postępom Marka i muszę przyznać, że ten motocykl zrobił na mnie duże wrażenie, dlatego nie wykluczam takiej jednorazowej przesiadki. Startowałem na Słowacji już rok temu i miałem wówczas całkiem niezłe tempo, ale wiem gdzie mogę jeszcze urwać nieco czasu. Slovakiaring to ciekawy tor, chociaż muszę szczerze przyznać, że nie jest moim ulubionym. Z tych zagranicznych w kalendarzu mistrzostw Polski wolę jednak czeski Most, ale mimo wszystko jestem gotowy i zmotywowany do walki, a cały zespół pracuje na najwyższych obrotach.”

Na Słowacji zabraknie dwóch pozostałych zawodników ekipy Wójcik FHP Racing Team. Paweł Szkopek, który już podczas poprzedniej rundy w Poznaniu przypieczętował dziesiąty tytuł motocyklowego mistrza Polski, od września skupia się na startach w mistrzostwach świata World Superbike, w których w miniony weekend wywalczył kolejne punkty.

Patryk Kosiniak w ten weekend wystartuje z kolei w ostatniej rundzie międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, w której prowadzi w tabeli z przewagą jednego punktu i w której może zostać historycznym, pierwszym z Polski zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,320 sek