Home / WMMP / Marek Szkopek wicemistrzem Polski Superstock 1000

Marek Szkopek wicemistrzem Polski Superstock 1000

marek+szkopek+2015

Motocyklista ekipy LRP Poland, Marek Szkopek zakończył wyścigowy sezon 2015 jako wicemistrz Polski kategorii Superstock 1000.

Tuż po ostatniej rundzie WMMP, która odbyła się dwa tygodnie temu na Słowacji, Marek Szkopek wracał do Polski przekonany, że zakończył wyścigowy sezon na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej. Dopiero po kilku dniach organizatorzy potwierdzili jednak ostateczne wyniki. Po odjęciu dwóch najgorszych rezultatów z dwunastu startów okazało się, że 30-latek z Dobrzykowa pod Płockiem zakończył zmagania na drugiej pozycji, tym samym broniąc wywalczonego rok temu tytułu wicemistrza Polski.

Motocyklista ekipy LRP Poland na podium kończył łącznie osiem z dwunastu tegorocznych wyścigów, sięgając po jedno zwycięstwo, trzy drugie i cztery trzecie miejsca. Z czterech pozostałych wyścigów Szkopek nie ukończył tylko jednego, ale zgodnie z nowymi, tegorocznymi przepisami,  do ostatecznych wyników nie brane są pod uwagę dwa najgorsze rezultaty. Po ich odjęciu okazało się, że Marek obronił drugie miejsce w tabeli z przewagą zaledwie dwóch punktów.

O obronie wicemistrzostwa zadecydowała determinacja Szkopka podczas przedostatniego wyścigu sezonu. Marek przewrócił się wówczas jadąc po kolejne podium, ale wrócił na tor i finiszował na siódmej pozycji, sięgając po kluczowych jak się okazało dziewięć punktów. Gdyby wówczas się poddał i nie kontynuował jazdy, zawodnik ekipy LRP Poland faktycznie zakończyłby sezon na czwartym miejscu, choć przez cały rok pewnie utrzymywał drugą lokatę i walczył o mistrzowski tytuł.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy – powiedział Marek Szkopek. – To właśnie o to w tym roku walczyliśmy. Wracałem do Polski przekonany, że zakończyłem sezon na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale kiedy pojawiły się oficjalne wyniki okazało się, że jest zupełnie inaczej. Przedostatni wyścig na Słowacji uratował cały mój sezon. Co prawda przewróciłem się, ale motocykl nadawał się do dalszej jazdy, więc ani chwili się nie zastanawiałem i wróciłem na tor. To kolejny dowód na to, że trzeba walczyć do końca i dojeżdżać do mety, bo każdy punkt jest na wagę złota, a w tym przypadku wicemistrzowskiego srebra!”

„Ostatnia runda była dla Marka trudna, ale przez cały sezon utrzymywał on drugie miejsce z dość dużą przewagą i praktycznie do ostatniej rundy walczył o mistrzowski tytuł – dodał jeżdżący manager ekipy LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski, który zakończył sezon na piątej pozycji w klasie Superbike. – Na szczęście tegoroczny regulamin przewidział odjęcie dwóch najgorszych wyników, dzięki czemu znów możemy świętować wicemistrzostwo Polski. To był dla całej ekipy bardzo udany sezon. Jestem bardzo zadowolony z pracy całego zespołu. Idziemy w dobrym kierunku, szybko się rozwijamy i jesteśmy na dobrej drodze, by podbijać kolejne rynki i tory wyścigowe, nie tylko w Polsce.”

Choć ostatnie tegoroczne wyścigi już za nimi, Marek Szkopek i Bartłomiej Lewandowski planują jeszcze w barwach LRP Poland serię zimowych, zagranicznych testów.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,139 sek