Home / Inne / Mistrzowskie tytuły, rekordy i ambitne plany – Szkopek Team podsumował sezon

Mistrzowskie tytuły, rekordy i ambitne plany – Szkopek Team podsumował sezon


Debiut i pierwsze punkty Dawida Nowaka w pucharze Yamaha bLU cRU, mistrzowskie tytuły Juranda Kuśmierczyka w Czechach i na Słowacji, Puchar Polski Enduro Dominiki Orlik – to tylko część sukcesów, jakie w 2021 roku odniósł Szkopek Team. Zespół podsumował sezon w salonie Liberty Motors w Piasecznie, a dodatkową atrakcją wydarzenia była premiera nowej Yamahy R7.

Barwy Szkopek Team reprezentowało w tym roku łącznie sześcioro zawodników – Paweł Szkopek, Dawid Nowak, Jurand Kuśmierczyk i Marc Garcia (wyścigi), Dominika Orlik (rajdy enduro) oraz Mateusz Kapusta, przedstawiciel świata esportu specjalizujący się w grach komputerowych opartych na wyścigach.

To był ciekawy sezon pełen wyzwań, cieszę się, że po problemach związanych z COVID-19 znów mogliśmy się ścigać. Jako zespół możemy ten sezon ocenić pozytywnie, zarówno z perspektywy wyników, jak i postępów poszczególnych zawodników – mówił szef zespołu Paweł Szkopek.

Najbardziej doświadczony i utytułowany polski motocyklista w 2021 roku wrócił do mistrzostw świata World Superbike. Ze względu na problemy zdrowotne i techniczne zrezygnował po siódmej rundzie, ale wcześniej zdążył zdobyć punkt, stając się najstarszym punktującym zawodnikiem w historii mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Z kolei Dawid Nowak został najmłodszym punktującym zawodnikiem pucharu Yamaha bLU cRU, zajmując 12. miejsce w drugim wyścigu na Donington Park. 13-letni zawodnik zrobił duże postępy, niestety jego starty w tym roku zakończyła we wrześniu kontuzja obojczyka.

Dawid ma wielki potencjał. Jako zawodnik z 24-letnim stażem chciałbym, by wiedza i środki zainwestowane w młodego kierowcę zaprocentowały, dlatego Szkopek Team chce stworzyć zespół, który doprowadzi młodych do sukcesów. Umożliwiliśmy więc Dawidowi ściganie się w mocnej serii najszybciej, jak to było możliwe. Gdy sam startowałem do kariery brakowało mi tej nauki od samego początku i bycia na padoku w prestiżowych seriach – opowiada Szkopek. – Dawid zawsze chce być najlepszy. Nawet, gdy jeździ na rowerze, czy na łyżwach – musi pokazywać, co umie, wykonywać najtrudniejsze ewolucje – dodaje 12-krotny mistrz Polski

Po kontuzji Dawida do Szkopek Teamu dołączył Jurand Kuśmierczyk. 17-latek z Radomia ma za sobą świetny sezon, zakończony z tytułami mistrza Czech, mistrza Słowacji oraz drugim miejscem w pucharze Alpe Adria. Kuśmierczyk pokazał się również w serii Yamaha bLU cRU, gdzie dwa razy zajmował 9. miejsce na torze w Barcelonie. W przyszłym sezonie, wraz z Dawidem pojedzie w pełnym cyklu tego pucharu, skupiającego najzdolniejszych młodych kierowców.

Jurand okazał się świetnym gościem. Podchodzi bardzo poważnie do wszystkiego, co robi. Po każdym starcie dokładnie analizuje, co poszło dobrze, a co trzeba poprawić. Bardzo mi się to podoba. A poza tym ma ogromną wiedzę, zna wszystkich zawodników, doskonale orientuje się w historii motorsportu, Nie ma żadnych kompleksów. Kieruje się zasadą: „łapię najlepszy wynik, jaki mogę, bez żalu, rozpamiętywania, podpalania się”. Bardzo dojrzały kierowca, w myśleniu jak i w działaniu – ocenia Paweł Szkopek.

Poza torem świetnie radziła sobie Dominika Orlik, zdobywczyni Pucharu Polski Enduro. Mimo startów z poważną kontuzją potwierdziła duże umiejętności, niezwykłą determinację i niezłomny charakter. Pokazała, że marzenia o Rajdzie Dakar wcale nie muszą być odległe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dominika ma charakter mistrzyni, jest naprawdę pracowita, twarda i nigdy się nie poddaje. Podczas zawodów enduro widzieliśmy, jak wielu mężczyzn utopiło swoje motocykle w głębokim błocie, a ona na tej samej trasie po prostu przejeżdżała i to jeszcze w doskonałym tempie. Ma bardzo ambitne plany. Jednym z nich jest start w Rajdzie Dakar i na pewno będziemy ją wspierać w dążeniu do tego celu – podkreśla Szkopek

Sukcesem zakończyła się również pierwsza edycja eMotoGP Polish League pod patronatem Szkopek Team. Liga esportowa oparta na grze eMotoGP 21 przyciągnęła wielu świetnych, także zagranicznych graczy, którzy dzięki rywalizacji mogli podnosić umiejętności i zajmować coraz lepsze miejsce w międzynarodowych turniejach.

To dopiero I edycja ligi, która jest dla mnie całkowicie nowym kierunkiem, ale już teraz jestem dumny z tego, że przebiegła pomyślnie i spotkała się z zainteresowaniem ze strony uczestników i mediów. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział i emocjonującą rywalizację, a także gratuluję tym, którzy stanęli na podium – podsumował Paweł Szkopek.

Spotkanie podsumowujące sezon Szkopek Team odbyło się w salonie Yamaha  POLand Position mieszczącym się w Liberty Motors w Piasecznie, a towarzyszyła mu premiera nowej Yamahy R7.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,314 sek