Home / WMMP / Oskaldowicz będzie walczył do końca!

Oskaldowicz będzie walczył do końca!

Przed nami ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Janusz Oskaldowicz obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale to nie jest jego ostatnie słowo i już w najbliższy weekend łodzianin będzie walczył do samego końca o tytuł Wicemistrza Polski w klasie Superbike, a nawet i o najwyższe trofeum, na którego zdobycie wciąż posiada matematyczne szanse.

Dobiega końca długa przerwa wakacyjna w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Już w najbliższy weekend odbędzie się ostatnia runda tegorocznego sezonu. Janusz Oskaldowicz przez ostatni miesiąc nie spoczywał na laurach i ciężko pracował, aby możliwie jak najlepiej przygotować się do ostatnich dwóch wyścigów sezonu, które zostaną rozegrane na torze Poznań. Wielokrotny Mistrz Polski w ramach przygotowań wziął udział w przedostatniej rundzie Alpe Adria Championship, która miała miejsce na torze w Słowacji. Deszczowe kwalifikacje łodzianin zakończył na bardzo dobrym, czwartym miejscu, jednak sam wyścig nie do końca przebiegł po jego myśli. Oskald ukończył wyścig dopiero na ósmej pozycji. Niestety, tutaj wyszedł brak jakiegokolwiek suchego treningu, podczas którego można byłoby odpowiednio ustawić motocykl. Oczywiście wszyscy mieli takie same warunki pogodowe, ale zwyczajnie jedni posiadali nieco więcej szczęścia, trafiając na odpowiednie ustawienia motocykla na suchy tor. Warto jednak zaznaczyć, że głównym celem tego wypadu było „rozjeżdżenie się” przed ostatnią, bardzo ważną rundą tegorocznego sezonu, a nie walka o najlepsze miejsce za wszelką cenę, choć jak sam Oskaldowicz przyznaje, ostateczny wynik rzeczywiście mógł wyglądać nieco lepiej.

Po miesięcznym okresie przygotowawczym można śmiało stwierdzić, iż Janusz jest w bardzo dobrej dyspozycji. Łodzianin wierzy, że drugie miejsce w końcowej klasyfikacji WMMP w klasie Superbike jest jak najbardziej do zdobycia i choć rywale „Profesora” są równie mocni i gotowi żeby mu w tym przeszkodzić, ten jak zawsze da z siebie wszystko, aby na koniec sezonu zafundować im porządną lekcję jazdy na dwóch kółkach. Na koniec warto jeszcze dodać, że startująca w Słowacji Natalia Florek wywarła na Januszu ogromne, pozytywne wrażenie. Natalia startując po raz pierwszy na BMW S 1000 RR wywalczyła świetne czwarte miejsce w swojej klasie, jednocześnie uzyskując najlepszy czas okrążenia 2’13 sek.

Janusz Oskaldowicz: „Jak zwykle mam bojowy nastrój. Po tych wszystkich turbulencjach mamy dobrze przygotowany motocykl, poprawiliśmy silnik no i jedziemy do Poznania, aby wygrywać. Wciąż mamy otwarte pierwsze i drugie miejsce w Mistrzostwach Polski, więc będziemy o nie walczyć, a bazując na doświadczeniach z ubiegłych lat mogę powiedzieć, że po prostu nie ma rzeczy niemożliwych. Walka trwa do końca, do ostatniego okrążenia, nie można nigdy odpuszczać. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i zakończymy ten sezon dobrymi wynikami. Chciałbym jeszcze pogratulować Natalii Florek, która świetnie poradziła sobie na Słowacji. To, czego dokonała pozytywnie mnie zaskoczyło i oby tak dalej.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,353 sek