Home / Slider / Oskaldowicz gotowy na decydujące starcie WMMP Superbike

Oskaldowicz gotowy na decydujące starcie WMMP Superbike

Oskaldowicz 1Janusz Oskaldowicz wystartuje w ten weekend w szóstej i ostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski sezonu 2014, podczas której na torze Slovakiaring na Słowacji walczyć będzie o przypieczętowanie tytułu drugiego wicemistrza kraju prestiżowej kategorii Superbike.

Oskaldowicz, który ma na swoim koncie trzynaście tytułów mistrza Polski, broni w tabeli niewielkiej, zaledwie trzypunktowej przewagi nad Pawłem Szkopkiem i choć wciąż ma matematyczne szanse na wicemistrzostwo, na Słowacji skupi się na obronie trzeciego miejsca i tytułu drugiego wicemistrza Polski.

56-letni łodzianin aż pięć z dziesięciu tegorocznych wyścigów kończył na podium z czego aż cztery, m.in. oba podczas ostatniej rundy w Poznaniu, na drugiej pozycji, ale zdaje sobie sprawę, że w ten weekend powtórzenie tego wyniku nie będzie łatwe.

Reprezentant ekipy BMW Petronas na torze Slovakiaring stanie bowiem w szranki nie tylko z polskimi rywalami, ale także europejską czołówką międzynarodowej serii Alpe Adria, co jeszcze bardziej utrudni i uatrakcyjni walkę. Dodatkowym smaczkiem może być w ten weekend pogoda, bowiem nad torem zapowiadane są mocne opady deszczu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Janusz Oskaldowicz
„Jadę na Słowację zakończyć sezon mocnym akcentem. Chcę ostro walczyć i przypieczętować tytuł drugiego wicemistrza Polski. Prognozy pogody przewidują bardzo trudne warunki i mocne opady deszczu. Wielu z moich zagranicznych rywali nie lubi takiej pogody, ale mi jest to na rękę. Zawsze dobrze radziłem sobie na mokrym torze, choć w tym roku nie zawsze tak było; sam jestem więc bardzo ciekawy, jak potoczy się ten weekend. Walka będzie bardzo zacięta, bo na starcie ustawi się wielu szybkich rywali, ale mam szansę by obronić trzecie miejsce w tabeli i dam z siebie wszystko aby zająć jak najlepsze miejsce na mecie obu wyścigów.”

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Janusz Oskaldowicz przypomina mi Roberta Górskiego z KMN :P

  2. Mnie nie, nawet zdecydowanie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,267 sek