Home / WMMP / Pasek i Bogdanka w mistrzostwach Polski w Brnie w ten weekend

Pasek i Bogdanka w mistrzostwach Polski w Brnie w ten weekend

Adrian Pasek, lider motocyklowego Pucharu Europy Juniorów, w najbliższy weekend wystartuje w barwach Bogdanki w drugiej rundzie połączonych mistrzostw Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria na czeskim torze w Brnie.

Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski kategorii Junior Superstock 600 rywalizuje w tym roku o zwycięstwo w motocyklowym Pucharze Europy Juniorów, w którym prowadzi w klasyfikacji generalnej po dwóch z ośmiu rund i zwycięstwie w holenderskim Assen.

Po niedzielnych, przerwanych z powodu deszczu, zmaganiach na włoskim torze Monza, do których Pasek startował z pole position, zawodników European Junior Cup czeka teraz miesięczna przerwa przed trzecią rundą w Misano w San Marino.

Pasek nie zamierza jednak odpoczywać. Podczas gdy zespół Bogdanka PTR Honda wystartuje w najbliższy weekend w piątej rundzie MŚ World Supersport na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii, Adrian uda się do czeskiego Brna, gdzie weźmie udział w drugiej rundzie połączonych serii WMMP i Alpe Adria.

Będzie to idealny trening przed piątą rundą EJC, która w Brnie odbędzie się razem z MŚ World Superbike i Supersport w drugiej połowie lipca. Zespół przygotował dla Paska Yamahę R6 w specyfikacji Superstock 600, jednak jeśli na starcie pojawi się zbyt mała ilość zawodników, Adrian wystartuje w kategorii Supersport.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek: „W drugiej połowie poprzedniego sezonu byłem wystarczająco szybki, aby walczyć o mistrzostwo Polski, ale musiałem zadowolić się tytułem drugiego wicemistrza, więc chciałem wystartować w WMMP jeszcze raz także w tym roku. Pierwsza runda pokrywała się ze startem sezonu EJC, ale w ten weekend mogę wystartować w Czechach, na torze który znam i lubię, więc liczę na dobry wynik. Chciałbym także pod koniec sezonu wystartować z dziką kartą w rundzie mistrzostw Europy, dlatego dodatkowy kontakt z motocyklem o pojemności 600ccm będzie bardzo pożyteczny. Nie wiem jeszcze w jakiej klasie wystartuję w ten weekend, ale mimo wszystko liczę na dobry wynik i zaciętą walkę.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. PASIO… OTWÓRZ OCZY!!!! :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,477 sek