Home / WMMP / Pasek najszybszym juniorem w Czechach

Pasek najszybszym juniorem w Czechach

Adrian Pasek, na co dzień reprezentujący barwy Bogdanka Junior Team Poland w motocyklowym Pucharze Europy Juniorów, zakończył start w niedzielnym wyścigu drugiej rundy WMMP i Alpe Adria w czeskim Brnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji juniorskiej. 

Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski kategorii Junior Superstock 600, w tym sezonie rywalizuje w międzynarodowej serii European Junior Cup, w której prowadzi w klasyfikacji generalnej po dwóch z ośmiu rund.

Lubelski zespół postanowił jednak dodatkowo wystawić Paska w rundach WMMP – Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, które nie kolidują z weekendami EJC. Druga runda WMMP odbyła się w ten weekend w ramach międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria na czeskim torze w Brnie.

Pasek korzystał co prawda z motocykla Yamaha YZF-R6 w specyfikacji Superstock 600, jednak wystartował nim w wyścigu znacznie mocniejszej kategorii Supersport, w którym dojechał do mety na punktowanej, trzynastej pozycji, jako czwarty z Polaków w międzynarodowej, liczącej 23 sklasyfikowanych zawodników stawce. Jednocześnie podopieczny Bogdanki zwyciężył w juniorskiej, polskiej klasyfikacji Superstock 600, sięgając po 25 mistrzowskich punktów i stając na najwyższym stopniu podium.

Trzecia runda WMMP odbędzie się w dniach 22-24 czerwca na torze w Poznaniu, jednak wcześniej Paska i dwóch pozostałych juniorów Bogdanki – Artura Wielebskiego i Szymona Kaczmarka, czeka start w trzeciej rundzie Pucharu Europy Juniorów, która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca na torze Misano w San Marino.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek: „Szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z weekendu w Czechach, ale najważniejsze, że wygraliśmy klasyfikację juniorską, a właśnie po to przyjechaliśmy do Brna. Miałem niewiele czasu w treningach, aby „wjeżdzić” się w motocykl i odpowiednio go ustawić, a do tego już w drugiej sesji z toru zabrał mnie inny zawodnik, co zakończyło się moją pierwszą wywrotką w tym roku. Po dwóch rundach Pucharu Europy Juniorów przesiadka na motocykl kategorii Superstock 600 nie była łatwa. Po przygodzie w drugiej sesji i deszczowej sobocie nie znalazłem ani odpowiednich ustawień motocykla, ani odpowiedniego wyczucia, aby pojechać wystarczająco szybko, ale jestem przekonany, że teraz będzie już tylko lepiej i podczas kolejnej rundy WMMP, po odrobinie treningu, pojadę szybciej.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To był dla Adriana dość pechowy weekend. Najpierw, w piątek, uderzył w niego jeden z rywali, co zakończyło się upadkiem, a dzień później Adrian przewrócił się raz jeszcze, co mocno utrudniło przygotowania do wyścigu. Jesteśmy przekonani, że Adriana stać na dużo więcej, ale przesiadanie się z maszyny KTM w specyfikacji EJC na motocykl Superstock 600, nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu zamierzamy zorganizować dla Adriana testy przed kolejną rundą mistrzostw Polski. Wiemy, że jest dużo szybszy, niż sugeruje to wynik z Brna, ale mimo wszystko trzeba pamiętać, że w Czechach wygrał w klasyfikacji juniorskiej, a przecież po to tam tak naprawdę pojechał.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,411 sek