Home / WMMP / Patryk „Pazzi” Pazera w podsumowaniu ostatnich rund WMMP

Patryk „Pazzi” Pazera w podsumowaniu ostatnich rund WMMP

patryk-pazera

II Vice Mistrz Polski klasy Superstock 600 w sezonie 2016 w krótkim podsumowaniu tego co działo się podczas ostatnich dwóch rund na Słowackim torze Slovakiaring.

„Za nami ostatnia i prawdopodobnie najtrudniejsza runda WMMP. Po porażce w Poznaniu gdzie nie ukończyłem żadnego z dwóch wyścigów z powodu awarii sprzęgła oraz szlifu w deszczu moje szanse na podium na koniec sezonu były minimalne. Załamanie i brak humoru wcale nie pomagały. Startując w Słowacji postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę czyli podium albo nic!

Nie było lekko, miałem przeszlifować tor SlovakiaRing na wylot a okazało się, że mój silnik odmówił posłuszeństwa już pierwszego dnia treningów. Zwyczajnie już był bezużyteczny. Start stanął pod znakiem zapytania…

Z pomocą przyszedł Sebastian Zieliński z Ultimate Motorsport, który zgodził się odsprzedać nam swój stockowy silnik i na biegu wymontował go ze swojego motocykla na którym startował w IDM za co mu bardzo dziękuję!
Ogromne podziękowania należą się tu przede wszystkim Olafowi i mojemu Tacie Marcinowi za dopilnowanie, aby ten silnik znalazł się w ramie mojego motocykla. Silnik działa, motocykl jedzie, jednak okazuje się, że mapa zapłonu nie do końca sprawdza się w tym połączeniu. I tutaj podziękowania dla Ratka-Motocykle, który zgodził się w środku nocy zhamować mój motocykl i stworzyć nową mapę zapłonu! Stworzył istnego potwora, na pomiarze wyszło aż …. ale niech to zostanie moją słodką tajemnicą… To była ciężka noc dla mojego taty i Olafa, wieźli motocykl przez blisko 800km ze Słowacji do Katowic i z powrotem.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Kwalifikacje już pozytywnie, 13 pozycja w stawce międzynarodowej i 2 wśród rodaków, 2:14 nowy czas okrążenia o sekundę szybszy niż w poprzednim sezonie, lecz to mnie nie zadowoliło, gdyż wiedziałem, że to jeszcze nie szczyt moich możliwości.

W sobotnim wyścigu udało się uzyskać 1 miejsce w Mistrzostwach Polski i wysokie 9 miejsce w stawce międzynarodowej po bitwie z włoskim zawodnikiem. Nowy czas okrążenia 2:13!

Niedzielny wyścig rewelacyjnie! Nowy czas 2:12,4! Nie sądziłem, że jestem w stanie walczyć z nowym Mistrzem Polski Szymonem Strankowskim. Zaskoczyłem wszystkich tnąc się z Szymonem o 1 miejsce, ostatecznie ukończyłem drugi i ponownie 9 wśród obcokrajowców, lecz to wystarczyło, abym zdobył nieoficjalnie jeszcze tytuł II Vice Mistrza Polski!

Podsumowując, jeszcze nigdy nie byłem taki szczęśliwy po zawodach. Podium w Mistrzostwach Polski, a także 2 miejsce w Pucharze Alpe Adria w klasie Superstock 600 Junior w klasyfikacji generalnej!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf.prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,311 sek