Home / WMMP / Paweł Szkopek kierowcą wyścigowym Yamahy Motor Polska

Paweł Szkopek kierowcą wyścigowym Yamahy Motor Polska

pawel+szkopek+yamaha+r1m+2
Podczas dnia prasowego 7. Wystawy Motocyklowej w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja i przekazanie nowej Yamahy YZF-R1M, na której w tym sezonie w barwach importera startować będzie Paweł Szkopek – wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w wyścigach motocyklowych.

Plany startowe Pawła zakładają udział w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a także starty w Pucharze Europy i wybranych rundach Mistrzostw Świata Endurance. W walce o tytuł mistrzowski ma mu pomóc najnowsza Yamaha R1, która w stosunku do poprzedniego modelu o tej samej nazwie, jest zupełnie nowym motocyklem, w którym pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Paweł Szkopek:

Jest mi niezmiernie miło, że w sezonie wyścigowym 2015 będę ponownie reprezentował barwy Yamahy Motor Polska startując najnowszą Yamahą R1 jako oficjalny kierowca. To doskonały motocykl, z którym z pewnością szybko się zgram. Cel jest jasny: razem z całym zespołem chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w Polsce, a także wystartować w eliminacjach Pucharu Europy. W planach są także starty w wybranych rundach Mistrzostwach Świata Endurance. Może ciężko w to uwierzyć, ale to już mój siedemnasty sezon w wyścigach motocyklowych, choć nie znaczy to, że będę podchodził do niego z mniejszych zaangażowaniem. Wręcz przeciwnie. Lata doświadczeń i przejechane kilometry są w tym sporcie bardzo istotne. 

Yamaha YZF-R1M to motocykl zaprezentowany oficjalnie przez producenta pod koniec ubiegłego roku. W wersji cywilnej będzie on dostępny w salonach motocyklowych od marca tego roku. Ważąca 199 kg maszyna dysponuje mocą 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza i nowe zawieszenia Kayaba i aluminiowa rama Delabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

fot. Mateusz Jagielski / PSP / PhotoactionMagdalena Piskorz, Dyrektor Generalna Yamaha Motor Polska:

Wierzymy, że Paweł jest najlepszym zawodnikiem w Polsce i dlatego chcieliśmy, żeby reprezentował markę Yamaha w tegorocznych Mistrzostwach Polski, w królewskiej klasie Superbike na najlepszym motocyklu dostępnym w tym sezonie wyścigowym. Doceniamy wysiłek, jaki Paweł wkłada w przygotowanie do startów, i jesteśmy przekonani, że na najnowszej, rewolucyjnej generacji Yamahy YZF-R1M ma w Polsce największe szanse wygrać klasyfikację generalną. Paweł świetnie zna i czuje nasze motocykle, od lat był z nimi związany i na nich zdobył swoje najważniejsze tytuły. Zatem zaplanowana na najbliższe dwa lata współpraca jest dla nas pewną formą kontynuacji, z czego się bardzo cieszymy. I trzymamy kciuki za Pawła!

Paweł Szkopek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich wyścigowych zawodników motocyklowych. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport. Jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski:

9-10.05. I, II runda Tor Poznań
3 30-31.05. III, IV runda Panoniaring
27-28.06. V, VI runda Tor Poznań
18-19.07. VII, VIII runda Most ACCR, Czechy
22-23.08. IX, X runda Tor Poznań
5-6.09. XI-XII runda Slovakia Racing

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,234 sek