Home / WMMP / Paweł Szkopek z kompletem zwycięstw w WMMP Superbike w Poznaniu

Paweł Szkopek z kompletem zwycięstw w WMMP Superbike w Poznaniu

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek zdominował pierwszą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike, na torze w Poznaniu wygrywając z sterami Yamahy R1 oba wyścigi kategorii Superbike i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dziewięciokrotny mistrz Polski i obrońca tytułu, który w tym sezonie ściga się także w mistrzostwach świata World Superbike, w Poznaniu był poza zasięgiem rywali. Motocyklista ekipy Wójcik FHP Racing Team w kwalifikacjach sięgnął po pierwsze pole startowe z półtora sekundową przewagą, a następnie wygrał oba wyścigi, finiszując odpowiednio 38 i 49 sekund przed kolejnym zawodnikiem

Druga runda mistrzostw Polski, połączona z międzynarodowymi zmaganiami serii Alpe Adria, odbędzie się za dwa tygodnie na węgierskim torze Pannonia-Ring. Już za tydzień Pawła Szkopka czeka z kolei start w siódmej rundzie mistrzostw świata World Superbike na brytyjskim torze Donington Park. Aktualny mistrz Polski klasy Superbike ponownie dosiądzie tam Yamahy R1 węgierskiej ekipy Team Toth.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był praktycznie idealny weekend, w trakcie którego cała ekipa spisała się na medal – mówi Paweł Szkopek. – Podczas treningów pracowaliśmy nad dopasowaniem ustawień mojej Yamahy R1 do wymogów nowych opon Dunlop, na których postanowiłem startować w tym roku w mistrzostwach Polski. Znaleźliśmy dobrą bazę, dzięki której wygrałem kwalifikacje z dość sporą przewagą, a następnie czułem się bardzo komfortowo podczas pierwszego wyścigu. Jechałem na czele prowadzącej grupy i oszczędzałem opony.”

“W drugiej połowie wyścigu podkręciłem tempo i odskoczyłem rywalom. Na niedzielę jeszcze bardziej poprawiliśmy ustawienia, dzięki czemu mogłem odskoczyć już po starcie i szybko powiększyć przewagę. Przez cały weekend czułem się bardzo komfortowo i byłem szybki. Jestem bardzo zadowolony. Wizyta w Poznaniu potwierdziła moją dobrą dyspozycję. Nie mogę doczekać się teraz kolejnej rundy mistrzostw świata i chcę przełożyć tę formę na kolejne punkty w World Superbike.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,391 sek