Home / WMMP / Paweł Szkopek znów wygrywa

Paweł Szkopek znów wygrywa

Paweł SzkopekPaweł Szkopek zdominował drugą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike, która odbyła się na węgierskim torze Pannonia-Ring razem ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria.

W stawce 38 zawodników z całej Europy motocyklista ekipy Wójcik FHP Racing Team zakwalifikował się do pierwszego, sobotniego wyścigu z trzecim czasem i szybko wysunął się na prowadzenie, pokonując nie tylko rywali z mistrzostw Polski, ale i całą stawkę Alpe Adria.

Dzień później, ruszając z pole position, Szkopek był poza zasięgiem także na mokrym torze, wygrywając po raz kolejny z przewagą blisko minuty nad drugim polskim kierowcą i ponownie pokonując także rywali z Alpe Adria.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzięki kolejnemu świetnemu weekendowi, startujący Yamahą R1 zawodnik z Dobrzykowa z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike, w której walczy o swój dziesiąty tytuł.

„To był bardzo udany, choć niełatwy weekend – mówi Paweł Szkopek. – W sobotę przewróciłem się podczas treningu i dość mocno poobijałem. Bolał mnie kręgosłup, a mój start stał pod znakiem zapytania. Ruszyłem jednak do walki i choć po starcie spadłem z trzeciego na czwarte miejsce, po dwóch kółkach byłem już na czele i kontrolowałem sytuację. W niedzielę było podobnie, choć w zupełnie innych warunkach. Po starcie straciłem kilka pozycji, ale znów na drugim okrążeniu byłem już pierwszy i pewnie dowiozłem do mety kolejną wygraną. Tym razem na mokrym torze. Jestem bardzo zadowolony z wizyty na Węgrzech, tym bardziej, że runda na torze Pannonia-Ring upłynęła pod znakiem wielu upadków. Po siedmiu weekendach wyścigowych z rzędu teraz czeka mnie krótka przerwa. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejna runda mistrzostw świata World Superbike, tym razem na włoskim torze w Misano. Pracujemy nad budżetem na starty w MŚ z rundy na rundę. Na Misano brakuje nam co prawda jeszcze niewiele, ale najbliższych dniach czeka nas wyścig z czasem.”

Kliknij, aby pominąć reklamy
Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,303 sek