Home / WMMP / Podwójne podium Szkopka i LRP Poland w Poznaniu

Podwójne podium Szkopka i LRP Poland w Poznaniu

 

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction www.photoaction.pl

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction
www.photoaction.pl

Marek Szkopek na podium ukończył oba wyścigi trzeciej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Mimo poważnej kontuzji zawodnik ekipy LRP Poland na torze w Poznaniu dwukrotnie finiszował w klasie Superstock 1000 na trzeciej pozycji.

Aktualny wicemistrz Polski i lider klasyfikacji generalnej Superstock 1000, Szkopek ustawił się na starcie choć zaledwie dwa tygodnie wcześniej przeszedł skomplikowaną operację poważnie kontuzjowanego lewego obojczyka. 29-latek z Dobrzykowa pod Płockiem pokazał jednak determinację. Mimo bólu i osłabienia dwukrotnie zaciekle walczył na swoim BMW w barwach LRP Poland w ścisłej czołówce i finiszował na trzeciej pozycji. W efekcie obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

„To był bardzo trudny, ale ostatecznie udany weekend – przyznał Szkopek. – Mój start w Poznaniu stał pod znakiem zapytania, a sama jazda nie była łatwa, ale mimo bólu i osłabienia byłem w stanie dwukrotnie finiszować na podium. Obroniłem też prowadzenie w tabeli, co było celem całego zespołu. Bardzo dziękuję całej ekipie LRP Poland za świetną pracę przez cały weekend. Podczas kolejnej rundy powinienem czuć się już znacznie lepiej i będę też chciał walczyć o jeszcze wyższe lokaty.”

Kliknij, aby pominąć reklamy
Solidny weekend w Poznaniu ma za sobą także jeżdżący manager ekipy LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski, który kończył wyścigi kategorii Superbike odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. W efekcie po pierwszych sześciu pojedynkach sezonu 38-latek z Tłuszcza zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Cała ekipa LRP Poland znów spisała się na medal – podkreślił Bartłomiej. – Marek prowadził praktycznie jedną ręką, a i tak był szybszy ode mnie i dwukrotnie stanął na podium. To niesamowity rezultat. Świetna atmosfera panowała jednak nie tylko na torze, ale także za kulisami, gdzie w strefie kibiców mogliśmy uraczyć fanów wieloma atrakcjami, jak wyścigowe gry wideo czy wspólne oglądanie wyścigu motocyklowych mistrzostw świata MotoGP. Dziękujemy wszystkim, którzy dopingowali nas w ten weekend w Poznaniu.”

Kolejna runda WMMP odbędzie się za trzy tygodnie, w dniach 18-19 lipca, w czeskim Moście, gdzie motocykliści LRP Poland zmierzą się także z międzynarodową stawką serii Alpe Adria.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,445 sek