Home / WMMP / Pozytywny sezon WMMP dla Ducati Toruń Motul Team

Pozytywny sezon WMMP dla Ducati Toruń Motul Team

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction www.photoaction.pl

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction
www.photoaction.pl

Zespół Ducati Toruń Motul Team zakończył występem na torze Slovakia Ring udany sezon 2015 Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Podczas 12 tegorocznych rund zespół reprezentowało łącznie pięciu zawodników – Marcin Walkowiak, Maciej Ukleja, Robin Kraaikamp, Piotr Prendota oraz Dariusz Małkiewicz.

Marcin Walkowiak i Maciej Ukleja reprezentowali zespół przez cały sezon w klasie Superstock 1000. Były Mistrz Polski potwierdził swoje umiejętności, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium – na Pannonia Ring oraz Torze Poznań, jednocześnie odnosząc pierwsze zwycięstwa w WMMP dla ekipy z Torunia. Oprócz tego Marcin jeszcze sześć razy przyjeżdżał na metę w pierwszej trójce, tylko dwukrotnie punktując poza podium. Szybka jazda i regularność pozwoliły mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyć tytuł II Wicemistrza Polski.

Marcin Walkowiak

„To był rok dużych postępów zarówno dla mnie jak i całego zespołu. Mieliśmy wiele wzlotów, jak i kilka upadków, lecz na każdym torze poprawialiśmy nasze życiowe wyniki. Chciałbym podziękować zespołowi za ich ciężką pracę i atmosferę, wspaniałym sponsorom oraz Dariuszowi Małkiewiczowi za zaufanie i możliwość startów w barwach Ducati oraz naszym wiernym kibicom, którzy tłumnie przyjeżdżali i dopingowali nas przez cały sezon”.

Dla Macieja Uklei był to pierwszy sezon w klasie Superstock 1000, do której przeszedł po ubiegłorocznych startach w Rookie 1000. Zajął on szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, sześciokrotnie finiszując na piątym miejscu.

Maciej Ukleja

„Do mojego debiutu w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski podchodziłem z dużym respektem. Byłem przygotowany fizycznie, lecz nie byłem pewny swojej formy po ubiegłorocznej kontuzji i 7-miesięcznej przerwie w treningach, a miałem się mierzyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Ukończyłem 11 z 12 wyścigów, powstrzymał mnie jedynie problem techniczny po wymuszonym wyjeździe poza tor w Poznaniu. Moje tempo poprawiało się z każdą rundą, podobnie życiowe rekordy na każdym z torów. To był udany sezon, za co chciałbym podziękować sponsorom, Darkowi, całej ekipie i kolegom z zespołu, kibicom, rodzinie oraz żonie Kasi synom Kamilowi i Mikołajowi”.

Do klasy Superstock 1000 na ostatni weekend tegorocznego sezonu dołączył Robin Kraaikamp, gdzie zajął czwarte miejsce w finałowej rundzie i był to jego najlepszy wynik w sezonie.
Wcześniej „holendersko-polski” zawodnik rywalizował w klasie Superbike, gdzie z powodu problemów zdrowotnych wziął udział jedynie w czterech wyścigach, w których jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Robin Kraaikamp

„Po mistrzowskim sezonie 2013 i kiepskim 2014, gdzie dwa upadki wykluczyły mnie z walki, ten rok zaczął się dobrze. Pewny siebie wróciłem na tor na nowym Panigale R. Niestety problemy zdrowotne przeszkodziły mi podczas pierwszych dwóch rund w Poznaniu, a później wykluczyły z kolejnych startów. Na motocykl wróciłem w sierpniu i wywalczyłem 7. i 8. miejsce, co biorąc pod uwagę przerwę, jest dobrym wynikiem. Znów pewny siebie pojechałem na ostatni weekend sezonu, gdzie postanowiłem wystartować w klasie Superstock 1000, głównie ze względu na seryjne ustawienia Panigale R. To pomogło mi określić swój poziom wśród innych zawodników na podobnych motocyklach. Poczyniliśmy wiele postępów, także w mojej pewności na motocyklu. Cele na przyszły sezon są jasne – równa jazda i pierwsza piątka klasyfikacji generalnej”.

Cały sezon w klasie Superbike spędził Piotr Prendota, debiutując w niej po przejściu z pucharu Rookie 1000. Reprezentujący ekipę z Torunia warszawianin notował postępy przez cały rok, kończąc go szóstym miejscem na Slovakia Ringu. Trzeba dodać, że był to jego najlepszy rezultat. Dzięki regularnej jeździe i systematycznym zdobywaniu punktów, zakończył on swój debiutancki sezon na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Piotr Prendota

„Sezon 2015 był dla mnie udany. Jestem zadowolony z uzyskanego wyniku. Początek był trudny, ale z wyścigu na wyścig zdobywałem doświadczenie. Poprawiałem technikę jazdy i uzyskiwałem coraz lepsze czasy. Najważniejszy cel osiągnąłem – zająłem pierwsze miejsce wśród debiutujących w klasie Superbike zawodników. Szczególnie dużo satysfakcji przyniosła mi ostatnia runda na torze Slovakiaring na Słowacji. Wiem, że czeka mnie sporo pracy w przygotowaniach do nowego sezonu. A osiągnięty wynik na pewno motywuje do systematycznych treningów”.

Podczas pierwszego wyścigowego weekendu do etatowych zawodników ekipy dołączył szef zespołu Dariusz Małkiewicz. Zajął on szóste miejsce w pierwszym wyścigu. Drugiego wyścigu nie ukończył.

Darek Małkiewicz

„Czerwono-biali”, bo w takich barwach ścigają się nasi zawodnicy po torach, całej Europy pozyskali dużą grupę sympatyków. Czerwona trybuna na Torze Poznań ma stałych bywalców i dużą grupę nowych zwolenników wyścigów motocyklowych. Już podczas treningów śledzą pomiar czasów okrążeń, wymieniają spostrzeżenia, typują wyniki i co najważniejsze – mogą porozmawiać z zawodnikami. O atmosferę na Czerwonej trybunie dbają oddani sympatycy Ducati Toruń Motul Team. Jeżeli chodzi o sezon, to jest dumny z mojej ekipy, której dziękuję za ten wspaniały sezon. Dziękuję również naszym sponsorom, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu”.

Czekamy na kolejny sezon, na nowe wyścigi. Bogatsi w doświadczenia wspólnie z zawodnikami i ich promotorami chcemy przeżywać nowe emocje.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,367 sek