Home / Inne / Sebastian Zieliński i Team Recykl w dziesiątce ME!

Sebastian Zieliński i Team Recykl w dziesiątce ME!

W miniony weekend na hiszpańskim torze Albacete odbyły się mistrzostwa Europy. Team Recykl w klasie Supersport reprezentowali Mistrz Polski i Alpe Adria Marek Szkopek oraz Wicemistrz Polski Sebastian Zieliński. Weekend rozpoczął się dość pechowo, ponieważ na jednym z treningów z torem w widowiskowy sposób pożegnał się Marek Szkopek. Na szczęście ciężka praca mechaników pozwoliła na start lidera zespołu w tej najważniejszej imprezie sezonu z 10 pola, Sebastian po dwóch treningach kwalifikacyjnych był 11.

W wyścigu, którego dystans wynosił ponad siedemdziesiąt kilometrów lepiej pojechał „Zioło” i ostatecznie został sklasyfikowany w swoim debiucie na mistrzostwach Europy na 9 miejscu. Marek, który nadal odczuwał skutki wypadku był w niedzielę 12. Cały wyścig ME Supersport w Albacete można obejrzeć na profilu na FB.

Bartek Lewandowski:

Osobiście czuję mały niedosyt, mieliśmy troszkę większy apetyt na zaistnienie w tak dużej imprezie, nie mniej jednak była to pierwsze tak wielkie zawody dla zespołu. Zdobyliśmy kolejne doświadczenia, osobiście uważam, że zaprezentowaliśmy się jako zespół z bardzo dobrej strony. Marek Szkopek pomimo ogromnego upadku, który miał miejsce podczas piątkowych treningów uderzył głową tak mocno, że kask pękł na pół, w wyniku tego upadki doznał wstrząsu mózgu. Marek postanowił wystartował i pomimo bólu i niekomfortowej sytuacji przyjechał na punktowanej pozycji w tak poważnej stawce najlepszych zawodników z całej Europy.

Sebastian Zieliński osiągnął największy sukces w swojej karierze, Sebastian rozwija się w oszałamiającym tempie, uważam, że w przyszłości będzie wspaniałym zawodnikiem, który dużo osiągnie, gratulacje Sebastian.

Team Recykl tym występem zakończył sezon 2012, dlatego zdanie podsumowujące. Rok 2012 dla Team Recykl był wspaniały wygraliśmy wszystko to co zaplanowaliśmy przed sezonem, było to możliwe dzięki zaangażowaniu zawodników oraz dzięki naszym sponsorom bez których całe przedsięwzięcie nie miało by miejsca. Dziękujemy Grupie Recykl S.A. a dokładnie Panu Maciejowi Jasiewicz za zaangażowanie w wyścigi motocyklowe. Słowa uznania należą się również firmie Pirelli Polska za opiekę i wsparcie. Pan Maciej Łoziński bez którego zaangażowania oraz cennej wiedzy do której mieliśmy dostęp było by prawdopodobnie nie możliwe osiągnięcie takiego sukcesu.

Dziękujemy również wszystkim naszym kibicom mam nadzieje, że będziecie nam kibicować również w przyszłości a my postaramy się nie zwalniać.

Wyniki ME Supersport w Albacete:

1 Jordi Torres

2 Thomas Kerschbaumer

3 Angel Poyatos

9 Sebastian Zieliński

12 Marek Szkopek
foto: Team Recykl

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,471 sek