Home / WMMP / Słodko gorzki weekend dla motocyklistów Global-tech Racing podczas 3. rundy WMMP w Poznaniu

Słodko gorzki weekend dla motocyklistów Global-tech Racing podczas 3. rundy WMMP w Poznaniu

Zawodnicy sosnowieckiego zespołu Global-tech Racing zaliczyli słodko gorzki weekend podczas trzeciej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Przemek Krajewski odniósł podwójne zwycięstwo, Darek Orłowski stanął na podium, ale też nabawił się kontuzji, podobnie jak Adrian Pasek, który nie ukończył obu wyścigów.

Poznańskie zmagania były bardzo pechowe dla lidera ekipy Global-tech Racing. Adrian Pasek nie ukończył obu wyścigów klasy Superstock 1000, choć był jednym z najszybszych zawodników w swojej kategorii. W pierwszym wyścigu 21-latek z Kolbuszowej musiał zjechać z toru z powodu problemów technicznych. Choć mechanikom udało się uporać z drobną usterką kontroli trakcji, dzień później Pasek przewrócił się w połowie wyścigu łamiąc prawą rękę. Mimo trudnego weekendu, Pasek traci tylko dziesięć punktów do trzeciego w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000, Mariusza Kondratowicza, a po powrocie do zdrowia zamierza skupić się na kolejnych startach, nie tylko w WMMP, ale także w międzynarodowym pucharze Superstock 1000.

W mniejszej mistrzowskiej kategorii Supersport solidny weekend zaliczył w Poznaniu Piotr Surowiec, w mocno obsadzonej, międzynarodowej stawce WMMP i Alpe Adria kończąc wyścigi odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu. Choć musiał opuścić jeden z pięciu dotychczasowych wyścigów, „Pejser” zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, czwarte miejsce i zamierza wrócić na podium podczas kolejnej rundy.

Perfekcyjny weekend w Poznaniu zaliczył za to kolejny z reprezentantów zespołu Global-tech Racing, Przemek Krajewski, który zdominował oba wyścigi Pucharu Polski klasy Rookie 600. Z kompletem punktów i pięciu zwycięstw, 23-latek z Nowej Rudy prowadzi w klasyfikacji generalnej i coraz poważniej myśli o awansie do mistrzowskiej kategorii Supersport. Po pięciu wyścigach Przemek ma na swoim koncie 132 punkty, a drugiego zawodnika w tabeli wyprzedza aż o 60 oczek.

Zmienne szczęście w Poznaniu miał Darek Orłowski, który pierwszy wyścig klasy Rookie 1000 zakończył na podium, ale w drugim zaliczył wywrotkę jadąc po kolejny puchar i nabawił się niegroźnej kontuzji kolana.

Solidny weekend w Pucharze Aprilii zaliczył jeżdżący manager zespołu Global-tech Racing, Beniamin Bednarski. 29-latek z Sosnowca ukończył wyścigi odpowiednio na szóstym i piątym miejscu, na półmetku sezonu awansując na wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą tylko trzynastu oczek do podium klasyfikacji generalnej.

Czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharów Polski odbędzie się za miesiąc, także w Poznaniu. Więcej. Więcej informacji o zawodnikach i zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.

Adrian Pasek

„Przez cały weekend byłem bardzo szybki. Robiłem regularne postępy i liczyłem na solidny wynik w obu wyścigach. Niestety, w sobotę mieliśmy mały problem z kontrolą trakcji, który zmusił mnie do zjechania z toru. Mechanicy bez problemu uporali się z usterką i w niedzielę motocykl spisywał się już bez zarzutów, ale popełniłem błąd i przewróciłem się po uślizgu tylnego koła. Złamałem prawą rękę w przedramieniu, ale mam miesiąc czas na powrót do zdrowia przed kolejnymi startami. W tym sezonie chcę wystartować nie tylko w pozostałych rundach WMMP, ale także w międzynarodowym pucharze Superstock 1000.”

Piotr Surowiec:

„To był dla mnie rewelacyjny weekend. Cały czas jechałem na granicach „życiówki” i choć startuję w klasie Supersport na motocyklu w słabszej specyfikacji Superstock, byłem w stanie walczyć z rywalami na mocniejszych maszynach. W sobotę stoczyłem bardzo widowiskowy pojedynek. W niedzielę znów poprawiłem „życiówkę” i choć po słabym starcie straciłem kontakt z czołówką, w stawce Alpe Adria byłem chyba trzecim z Polaków. Kolejna runda WMMP odbędzie się już bez udziału zagranicznych zawodników. Liczę więc na powrót na podium.”

Przemek Krajewski

„To był gorący weekend! Do obu wyścigów nie wystartowałem najlepiej, ale szybko przebiłem się na czoło stawki i byłem w stanie odskoczyć rywalom. W kwalifikacjach po raz pierwszy wypróbowałem oponę kwalifikacyjną, co było dla mnie nowym doświadczeniem. Przez cały weekend robiłem postępy i poprawiałem tempo, a czas drugiego wyścigu był lepszy, niż pierwszego, co pokazuję, że cały czas robimy postępy. Mam sporą przewagę w tabeli Rookie 600. Jeśli uda mi się ją powiększyć podczas kolejnej rundy, sezon zakończę już w klasie mistrzowskiej. Przede wszystkim jednak jestem zadowolony, ponieważ jeżdżę coraz szybciej.”

Darek Orłowski

„Pomijając wywrotkę, to był dla mnie bardzo udany weekend. Poprawiłem swój rekord okrążenia i stanąłem na podium. Z pierwszego wyścigu jestem więc bardzo zadowolony. Dzięki temu wynikowi nabrałem pewności siebie, choć podczas wyścigu panowało spore zamieszanie. Niestety, drugi wyścig zakończył się dla mnie wywrotką podczas walki o kolejne podium, ale na szczęście mam miesiąc na powrót do zdrowia. Szkoda straconych punktów, ale do końca sezonu jest jeszcze kilka wyścigów, a różnice w tabeli są niewielkie, więc wszystko może się wydarzyć. Chcę walczyć o podium w klasyfikacji generalnej.”

Beniamin Bednarski

„Zgodnie z oczekiwaniami Przemek znów zdominował klasę Rookie 600 i jedną nogą jest już w klasie mistrzowskiej. Potrzebuje jeszcze tylko kilku punktów do ostatecznego przypieczętowania pierwszego miejsca w swojej kategorii. Darek pokazał, że może walczyć o czołowe pozycje, podobnie jak Adrian, który dysponuje przecież całkowicie seryjnym motocyklem. Bardzo dobre tempo miał także Piotr. To był także bardzo udany weekend dla mnie. Zrobiłem spore postępy, w dużej mierze dzięki pracy wykonanej podczas testów pod okiem Adriana. Wszystko to pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Zespół sprawdził się w ten weekend w trudnych chwilach i pokazał ducha walki. Adrian i Darek mają czas na wyleczenie kontuzji i będą gotowi do walki podczas kolejnych wyścigów. Do kalendarza wróciła także runda na Slovakiaringu, gdzie wszyscy byliśmy szybcy podczas wcześniejszych wizyt, więc chcemy walczyć o kolejne podia nie tylko w Poznaniu. Liczymy także na szybki powrót Adriana do zdrowia, ponieważ planujemy trzydniowe testy i start w wyścigu międzynarodowego pucharu Superstock 1000 w Niemczech lub we Francji.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,500 sek