Home / Slider / Szkopek już w niedzielę może zostać mistrzem

Szkopek już w niedzielę może zostać mistrzem

Paweł Szkopek już w niedzielę będzie mógł przypieczętować jedenasty w karierze tytuł motocyklowego mistrza Polski. Podczas zaplanowanych na najbliższy weekend wyścigów na węgierskim torze Pannonia Ring zawodnik ekipy Pazera Racing będzie chciał także odzyskać prowadzenie w klasyfikacji generalnej europejskiej serii Alpe Adria.

Po wygraniu czterech z sześciu dotychczasowych wyścigów mistrzostw Polski królewskiej klasy Superbike, Szkopek prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 17 punktów nad Czechem Michałem Fillą. Jeśli na Węgrzech powiększy ją o dziesięć oczek, będzie mógł już w niedzielę świętować razem z zespołem Pazera Racing kolejny tytuł. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem zawodnicy mistrzostw Polski na torze Pannonia Ring wystartują wspólnie z zagranicznymi rywalami z mistrzostw Alpe Adria. Szkopek walczy o tytuł także i w tej serii, w której zajmuje w tabeli drugie miejsce.

„Podchodzę do tego weekendu bardzo spokojnie i nie myślę o sytuacji w klasyfikacji generalnej – podkreśla Paweł Szkopek, który startuje ponad 200-konną Yamahą R1. – Przyjechaliśmy tutaj wykonać nasze zadanie jak najlepiej i dać z siebie wszystko podczas obu wyścigów. Co z tego wyniknie, zobaczymy na mecie. Póki co skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu motocykla do wyścigów, a nie będzie to łatwe, bo Pannonia Ring to techniczny tor, który wymaga znalezienia odpowiednich ustawień, sprawdzających się zarówno w szybkich, jak i w wolnych łukach. Chciałbym także w ten weekend odzyskać prowadzenie w Alpe Adria, więc dam z siebie wszystko. W przeszłości wielokrotnie wygrywałem na tym torze i czuję się tutaj komfortowo, dlatego mam nadzieję, że razem z całą ekipą Pazera Racing zaliczymy kolejny udany weekend.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na dwa kolejne udane wyścigi liczy także Piotr Prendota, który w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike zajmuje wysoką, piątą pozycję. O kolejne podia w klasie Superstock 600 na Węgrzech walczyć będzie z kolei Patryk Pazera, który za kierownicą swojej Yamahy R6 cztery z sześciu dotychczasowych startów kończył na podium, dzięki czemu jest drugi w generalce WMMP.

„To będzie mój trzeci start na Pannonia Ringu – dodaje Patryk Pazera. – Lubię ten tor. Jest dość techniczny, a przy tym nieco węższy i bardziej nierówny niż ten w Poznaniu, ale nie brakuje tutaj także ciekawych, szybkich łuków. Lubię się tutaj ścigać, dlatego liczę na udany weekend. Ostatnia runda mistrzostw Polski w Poznaniu nie do końca poszła po mojej myśli, ale podczas zawodów Alpe Adria w Austrii czułem się już dużo lepiej i mam nadzieję, że w ten weekend będę w stanie jeszcze bardziej podkręcić tempo. Chciałbym znów walczyć o dwa pierwsze stopnie podium w mistrzostwach Polski, a jednocześnie być także w czołówce Alpe Adria.”

W Pucharze Polski Rookie 600 kolejny krok w kierunku podium w swoim debiutanckim sezonie zrobić spróbuje Paweł Machij, który podczas ostatniej rundy w Poznaniu finiszował tuż za pierwszą trójką, na czwartej pozycji, dzięki czemu jest piąty w tabeli, w której do trzeciego miejsca traci tylko osiem punktów. Wyścigi mistrzostw Polski i Alpe Adria odbędą się w sobotę i niedzielę.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,385 sek