Home / WMMP / Szkopek wygrywa na Węgrzech, Pazera na podium WMMP

Szkopek wygrywa na Węgrzech, Pazera na podium WMMP

Paweł Szkopek wygrał niedzielny wyścig drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na węgierskim torze Pannonia Ring, stając także na podium europejskiej serii Alpe Adria. W klasie Superstock 600 na podium WMMP dwukrotnie finiszował Patryk Pazera.

Szkopek o zwycięstwo walczył także w sobotnim wyścigu, ale po dwóch wywrotkach minął linię mety na trzecim miejscu wśród Polaków. W niedzielę obrońca tytułu pojechał jednak bezbłędnie, dystansując polskich rywali i przez połowę wyścigu prowadząc również w stawce Alpe Adria. Niedzielna wygrana była jego drugą w tym roku.

„Cieszę się ze zwycięstwa w mistrzostwach Polski z przewagą 44 sekund nad drugim zawodnikiem – mówi Paweł Szkopek, startujący Yamahą R1. – Mając w pamięci sobotnie przygody dzisiaj starałem się nie forsować tempa i skupić na dowiezieniu do mety wygranej w mistrzostwach Polski, ale dobrze było także po raz drugi w tym roku stanąć na podium w Alpe Adria. Teraz czekam już na kolejne wyścigi w Poznaniu, gdzie chcę znów walczyć o zwycięstwo i spróbować wyśrubować rekord toru.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oba wyścigi klasy Superstock 600 na podium w klasyfikacji mistrzostw Polski kończył także Patryk Pazera, choć w sobotę 20-latka spowolniły problemy z systemem zmiany biegów, podczas gdy dwukrotnie tuż za podium w Pucharze Polski klasy Rookie 1000 finiszował Radek Brandebura.

„Sobotnie problemy z tzw. quickshifterem odbiły się także na niedzielnym wyścigu, do którego dobrze wystartowałem, ale po kilku kółkach osłabiona prawa ręka zaczęła odmawiać posłuszeństwa – dodaje Patryk Pazera, dosiadający Yamahy R6. – Ostatecznie dwukrotnie stanąłem jednak na trzecim stopniu podium, więc to był udany weekend.”

„Dwukrotnie otarliśmy się na Węgrzech o podium, choć w niedzielę miałem małe problemy z motocyklem – mówi Radek Brandebura. – Czuję lekki niedosyt, ale najważniejsze, że pokazaliśmy dobre tempo i znów walczyliśmy o czołowe pozycje, a to bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami.”

Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się już za dwa tygodnie, w dniach 14-15 lipca, na torze Poznań.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach www.facebook.com/pazeraracing i www.instagram.com/pazeraracing.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,418 sek