Home / Slider / Trzy podia dla LRP Poland w Poznaniu

Trzy podia dla LRP Poland w Poznaniu

Zawodnicy ekipy LRP Poland, startujący na motocyklach BMW S1000RR, wywalczyli trzy podia podczas trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. W klasie Superstock 1000 dwukrotnie na trzeciej pozycji finiszował trzeci w tabeli, 18-letni Arnaud Friedrich. W Superbike’ach na trzecim miejscu linię mety minął w sobotę jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

„To był dla nas bardzo udany weekend – podkreśla szef ekipy, która ściga się także w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC. – Arnaud, który trzy z czterech pierwszych wyścigów tego sezonu kończył na podium, także i tym razem pokazał świetne tempo i walczył w ścisłej czołówce. W sobotę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie jedną sekundę. Ja również zrealizowałem swój plan, w sobotę stając na podium, a w niedzielę finiszując na niezłym, piątym miejscu. To ponownie pokazuje potencjał motocykli BMW i opon Pirelli. Teraz nie możemy już doczekać się powrotu do Poznania w połowie sierpnia na czwartą rundę mistrzostw Polski, podczas której chcemy ponownie walczyć o czołowe pozycje. Najpierw jednak czekają nas wyścigi w Chorwacji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już w następny weekend motocykliści zespołu LRP Poland wystartują w zmaganiach europejskich mistrzostw Alpe Adria, w których dzięki pięciu finiszom na podium Arnaud Friedrich zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000. Rywalizacja odbędzie się na malowniczo położonym torze Grobnik w chorwackiej Rijece, gdzie dodatkowym wyzwaniem będzie zupełnie nowa nawierzchnia.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,129 sek