Home / Slider / Trzy wygrane w Poznaniu a teraz czas na Mistrzostwa Świata – Wójcik FHP Racing Team

Trzy wygrane w Poznaniu a teraz czas na Mistrzostwa Świata – Wójcik FHP Racing Team

Trzy zwycięstwa, w sumie aż dziewięć finiszów na podium i trzy tytuły mistrzowskie. Takim bilansem motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team zakończyli ostatnią rundę mistrzostw Polski w Poznaniu. Teraz czekają ich starty w mistrzostwach świata!

Motocykliści największego polskiego zespołu zdominowali ostatnią rundę WMMP. Marcin Walkowiak wygrał niedzielny wyścig klasy Superbike, zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski. Świeżo upieczony mistrz Polski klasy Superstock 1000, Bartek Wiczyński w gościnnym starcie w klasie Superbike dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji. W kategorii Supersport bezkonkurencyjny był Marek Szkopek, który prowadził od startu do mety obu wyścigów, podczas gdy w Supersport 600 dwukrotnie na podium stanął Szymon Strankowski, który jednocześnie obronił tytuł mistrza Polski. Dwukrotnie drugi w klasie Superstock 1000 był z kolei Adrian Pasek.

Ekipa Grzegorza Wójcika do swojego drugiego sezonu w mistrzostwach Polski przystąpiła z wyjątkowym rozmachem, wystawiając łącznie aż ośmiu zawodników. Trzech z nich zakończyło zmagania z tytułami mistrzów Polski, podczas gdy zaledwie 15-letni Daniel Blin zdobył także Puchar Europy, a Marek Szkopek jest na najlepszej drodze do wygrania europejskich mistrzostw Alpe Adria, których finał odbędzie się za dwa tygodnie w Chorwacji. Za miesiąc Blin będzie z kolei walczył o Puchar Polski na torze w Pszczółkach pod Trójmiastem. Jakby tego było mało, wicemistrzostwo Polski w motocrossie klasy MX85 zdobył także najmłodszy reprezentant ekipy, zaledwie 11-letni Olaf Włodarczak.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To jednak jeszcze nie koniec sezonu. Już za trzy tygodnie ekipa Wójcik FHP YART Racing Team zaliczy swój drugi start w mistrzostwach świata FIM EWC, po czerwcowym debiucie w ośmiogodzinnym wyścigu na Słowacji, tym razem rywalizując w 24-godzinnym klasyku, Bol d’Or, na francuskim torze Paul Ricard. W ten sam weekend, w dniach 15-17 września, Daniela Blina czeka historyczny debiut w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport 300 na portugalskim torze w Portimao.

„Zaczynaliśmy sezon z ambitnym rozmachem, a momentami nie było łatwo, ale kilka miesięcy później możemy powiedzieć, że zrealizowaliśmy nasze plany i to z nawiązką – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam ma za sobą udany rok startów w Pucharze Polski klasy Rookie 1000. – Wygraliśmy prawie wszystko, co było do wygrania w mistrzostwach Polski, a do tego pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony w mistrzostwach świata, z którymi nasza przygoda dopiero się rozpoczyna. Chciałbym za to wszystko bardzo podziękować nie tylko naszym niezawodnym zawodnikom, partnerom i kibicom, ale przede wszystkimi wszystkim tym, którzy pracowali na nasz sukces za kulisami, a w szczególności mechanikom, którzy są naszymi cichymi bohaterami. Po kapitalnym weekendzie w Poznaniu nie mamy jednak czasu na świętowanie, bo przed nami bardzo pracowity wrzesień i start w mistrzostwach świata dwóch różnych serii, na dwóch różnych torach i to w ten sam weekend. Trzymajcie kciuki!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 2

  1. tak jest!! oglądamy i oczywiście mocno trzymamy kciuki!! A wiadomo może kto pojedzie w Bol d’Or? :)

  2. Wójcik Racing Team – Bartłomiej Wiczyński, Adrian Pasek i Marek Szkopek
    LRP Poland – Bartłomiej Lewandowski, Jaroslav Cerny i Patryk Kosiniak na liście zgłoszeń, jednak Kose prawdopodobnie ktoś zastąpi przez kontuzję. A poza tym na liście zgłoszeń paru znajomych, którzy przewinęli się przez Mistrzostwa Świata min. Randy de Puniet, Nico Canepa, Broc Parkes, siedmiokrotny zwycięzca Bol d’Or Philippe Vincent, David Checa, Mike di Meglio Karel Hanika, Alan Techer, Louis Rossi, Alexis Masbou, Florian Alt, więc będzie co i kogo oglądać ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,314 sek