Home / Slider / Udany weekend BMW Sikora Motorsport na Adria Raceway

Udany weekend BMW Sikora Motorsport na Adria Raceway

Michal Filla Adria RacewayPierwsza runda zawodów Alpe Adria odbyła się na torze Adria Raceway we Włoszech. Team BMW Sikora Motorsport przystąpił do tej rundy w nieco mniej licznym gronie, ale wciąż wystarczająco silnym aby zdobyć kolejne trofea.

Do pierwszej rundy Alpe Adria przystąpiło trzech zawodników BMW Sikora Motorsport – Ireneusz Sikora, Michal Filla i Richard Balcar. Niestety podczas piątkowych treningów lider zespołu uszkodził swój motocykl na tyle poważnie, że wykluczył pokaz możliwości BMW HP4 na włoskim torze. Choć team czekało wyjątkowo trudne zadanie, wszyscy ciężko pracowali aby podołać wyzwaniu i wyjechać z Włoch z jak największym dorobkiem punktowym w obu klasach.

Sobotni wyścig był dla wszystkich bardzo trudny ze względu na deszczową pogodę jaka panowała nad torem. Nie mniej jednak Ireneusz Sikora, który na zastępczym BMW S1000RR musiał stoczyć walkę nie tylko ze śliską nawierzchnią, ale także z silnymi rywalami, wyszedł obronną ręką uzyskując bardzo wysokie szóste miejsce w najmocniejszej kategorii Superbike. Równie dobrze w pierwszym wyścigu na Adria Raceway spisał się Richard Balcar, który linię mety przekroczył tuż za liderem teamu BMW Sikora Motorsport. Michał Filla, który otwarcie przyznaje że jazda na mokrej nawierzchni sprawia mu trudności, wyścig ukończył na świetnym czwartym miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niedzielne zmagania wyglądały zupełnie inaczej. Suchy tor znacznie zmienił rozkład sił, a zawodnicy polskiego teamu mogli nareszcie w pełni rozwinąć skrzydła. Ireneusz Sikora, od początku wyścigu prezentował bardzo dobre i równe tempo, co zaowocowało wyśmienitym trzecim miejscem na podium dającym cenne punkty do klasyfikacji generalnej Superbike. Richard Balcar do mety dojechał na ósmej pozycji. W przypadku Michała Filli sobotnia wizyta poza podium była dość sporym zaskoczeniem, jednak tym razem czeski zawodnik na suchym torze pokazał swoje niezwykłe możliwości, bezproblemowo wygrywając wyścig w kategorii Superstock 1000 z dużą przewagą nad drugim Marko Jermanem.

Choć weekend wyścigowy we Włoszech nie należał do najłatwiejszych, team BMW Sikora jest bardzo zadowolony z wywalczonych rezultatów. Solidne wyniki dobrze rokują przed kolejnymi zawodami, które odbędą się na torze Pannoniaring w dniach 23-25.05.2014.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,335 sek