Home / Slider / Wideo: Zobacz wyścigi V i VI rundy WMMP w Poznaniu!

Wideo: Zobacz wyścigi V i VI rundy WMMP w Poznaniu!

W dniach 8-9 lipca br. Automobilklub Wielkopolski zorganizował na Torze „Poznań” V i VI Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z wyścigów Superstock 1000 / Superbike oraz Superstock 600 / Supersport, które transmitował kanał LIVEmotorsport.TV.

W sobotę zawodnicy zmagali się przede wszystkim z warunkami pogodowymi, gdyż na Poznaniem przechodził silny front burzowo-deszczowy. W tych niełatwych warunkach w klasie Superbike Paweł Szkopek (Pazera Racing) potwierdził swoje doskonałe umiejętności wygrywając sobotni wyścig z przewagą 1 minuty nad Michałem Fillą i Pawłem Górką. W niedzielę wyścig rozegrano już w bardzo dobrych warunkach, ponownie zwyciężył Paweł Szkopek. Podium uzupełnił Michał Filla. W generalce Szkopek prowadzi ze 142 pkt., drugi jest Filla 125 pkt. a trzeci Paweł Górka z 87 pkt.

Klasę Superstock 1000 zdominował Bartek Wiczyński (Wójcik FHP Racing Team), wygrywając oba wyścigi. W sobotę drugi był Daniel Bukowski a trzeci Rafał Łyko. W niedzielę podium uzupełnili Michał Sembera i powracający po kontuzji Adrian Pasek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Transmisja sobotniego wyścigu V rundy WMMP – klasa Superstock 1000 / Superbike

 

Transmisja niedzielnego wyścigu VI rundy WMMP – klasa Superstock 1000 / Superbike

 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Klasa Supersport to z kolei pokaz umiejętności Marka Szkopka, który również zdominował oba wyścigi. W sobotę drugi był Bartek Cabala a trzeci Marek Chłopkowski. W niedzielę drugi stopień podium zajął Sebastian Zieliński a Bartek Cabala tym razem trzeci.

Marek Szkopek wysunął się na prowadzenie w tabeli ze 139 pkt, wyprzedzając Sebastiana Zielińskiego o 18 pkt. W Superstock 600 oba wyścigi padły łupem Szymona Strankowskiego. W sobotę drugi był Marceli Bezulski a trzeci Marcin Rzenno. W niedzielę zajął drugie miejsce, a trzeci był Patryk Pazera.

Transmisja sobotniego wyścigu V rundy WMMP – klasa Superstock 600 / Supersport

 

Transmisja niedzielnego wyścigu VI rundy WMMP – klasa Superstock 600 / Supersport

 

Źródło:
tekst: inf. prasowa aw.poznan.pl
wideo: LIVEmotorsport.TV

 

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,376 sek