Home / Slider / WMPP Classic – zima to przygotowania do nowego rozpoczęcia

WMPP Classic – zima to przygotowania do nowego rozpoczęcia

W Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Classic sezon zakończył się pod koniec września. Chwile kiedy możemy liczyć na ładną pogodę będą teraz rzadkością. A nawet jeśli się pojawią to dla większości z nas (poza nielicznymi wyjątkami) wyjazd na tor to wyprawa przez pół Polski. Jak wiecie pogoda zmienną jest i szanse na powodzenie nawet przy błyskawicznym podjęciu decyzji o wyjeździe są jak wygrana w rosyjskiej ruletce.

Po ostatnich zawodach w Pszczółkach zawodnicy Pucharu, którzy w znamienitej większości są aktywnymi działaczami na rzecz propagowania wyścigów klasyków, mają pełne ręce roboty. Widząc że promocja sportów motocyklowych w Polsce nie istnieje, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Tak by w kolejnych sezonach klasyki zdominowały tory wyścigowe w Polsce. By każdy kto ma tylko ochotę spróbować mógł to zrobić. Wreszcie tak by właściciele, zarządcy obiektów czy organizatorzy imprez czekali na WMPP Classic widząc w tym szansę, że jeżeli pojawimy się na ich obiekcie, da im to możliwość zarobku pieniędzy. Poniżej kilka informacji gdzie można nas było spotkać do tej pory.

W piątek 15 września, czyli jeszcze przed ostatnią rundą pucharu, zawodnicy Paweł Parka i Marcin Magdzik wpadli na imprezę o nazwie Time Attack, która odbywała się na Autodromie Słomczyn w okolicy Warszawy. Wyścigi klasyków nie są prawie znane wśród warszawskich motocyklistów. Możecie sobie wyobrazić zdziwienie na twarzach właścicieli współczesnych motocykli, kiedy wyścigowe staruszki były zrzucane z przyczep? Wyglądało na to że dla większości zebranych byliśmy ciekawym dodatkiem do imprezy. Nie spodziewali się, że będą dzielić tor z takimi babciami. Tym bardziej nie spodziewali się, że te staruszki pokażą pazur i zaczną siać terror na torze… Zamierzony efekt osiągnięty w 100%, po treningach w depo odbyło się kilka rozmów z potencjalnymi zawodnikami pucharu na sezon 2018. Ilu z nich zobaczymy na torze czas pokaże.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już następnego dnia Marcin i Paweł stworzyli stoisko WMPP Classic na terenie warszawskiego Mototargu. Doskonale usytuowane stoisko przyciągało wielu fanów widokiem klasycznych wyścigówek. Bardzo dużo osób pytało o cenę motocykli z chęcią zakupu. Szok wywoływała informacja, że motocykle nie są na sprzedaż. Wywiązywało się wiele dyskusji a ludzie przechodzący w okolicy zachęceni do rozmowy szybko łapali temat. Pytali jakie są klasy wyścigowe, w jaki sposób uzyskać licencję no i oczywiście jak przygotować motocykl. Naturalnie nasi eksperci mieli gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie wiadomo skąd pojawiła się również telewizja zainteresowana wywiadem. Mediom się nie odmawia – tym bardziej że szybko zrozumieli, że robimy coś ciekawego dla dobra wszystkich. Wygląda na to że po tym weekendzie będziemy mieli kilku nowych adeptów wyścigów.

Tydzień po ostatniej rundzie Pucharu w weekend 30.09 – 1.10 zawodnicy KS Motoboyz bracia Sebastian i Paweł Kapusta zorganizowali event promujący Puchar. Impreza odbyła się na terenie MotoParku Toruń podczas lokalnego Motobazaru. Celem była prezentacja zawodów podczas wolnych jazd treningowych połączonych ze szkoleniem jazdy wyścigowej. Na torze pojawiło się kilkunastu zawodników z Pucharu którzy przez dwa dni upalali sprzęty. Co rusz ktoś podchodził z zapytaniem – co jak i gdzie? Do zabawy dołączyli również motocykliści spoza pucharu. Szybko się przekonali, że na klasykach również można ostro rywalizować i kilku z nich zapowiedziało że przez zimę przygotują motocykl. Podczas tej imprezy nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów, między innymi Pana Andrzeja Niedźwiedzkiego z Poznańskiej Akademii Renowacji który będąc pod wrażeniem naszej inicjatywy zaprosił nas byśmy wystawili się ba stanowisku Akademii podczas Retro Motor Show w Poznaniu.

14-15.10 to już targi motoryzacyjne Autoshow Szczecin. Jako że stolica Pomorza Zachodniego to również największe skupisko zawodników WMPP Classic, nie było problemem obstawić imprezę. Maciej Mączyński zdobywca tegorocznego III miejsca w Classic 500 a zarazem ubiegłoroczny tryumfator w tej klasie wraz Marcinem Magdzikiem spędzili weekend na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Na początku wydawało się, że na tych targach to nie do końca nasz target, jednak szybko zmieniliśmy zdanie. Pojawiło się wiele osób zainteresowanych uczestnictwem w Pucharze, większość z nich nie wiedziała że rozpoczęcie przygody z wyścigami może być tak łatwo dostępna i w większości zależy od chęci samego zainteresowanego. Tę imprezę również zaliczamy do sukcesów. Liczymy na kolejnych śmiałków.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wyścigów klasyków w Polsce, to chętnie podzielimy się naszą wiedzą na temat regulaminów, klas wyścigowych, motocykli które spełniają kryteria Pucharu, sposobu uzyskania licencji wyścigowej (to proste), oraz wszystkiego co przyjdzie Wam do głowy – spotkajcie się z nami. Jeszcze w tym roku możecie nas zobaczyć podczas Retro Motor Show w Poznaniu. Na stoisku Akademii Renowacji będziecie mogli obejrzeć przepięknego wyścigowego Triumpha TR6, Triumpha Sidecar (Lightspeed Team), wyścigowego Junaka (Junak Polish Team) oraz replikę wyścigowej Suzuki na bazie GS400 z 1977 roku (Suzuki Blue Team). Zapraszamy przez cały weekend 4-5.11.2017.

Na początku roku 2018 planujemy wystawić się podczas Łódzkiego Moto Weteran Bazaru.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych WMPPClassic to śledzienia naszego fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/WMPPClassic/. Jeśli chcecie się z nami skontaktować najłatwiej nas znajdziecie za pomocą www.mppc.pl lub FB.

Marcin Magdzik

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,417 sek