Home / WMMP / Zespół Yaku-Za Racing Team wrócił do stawki WMMP

Zespół Yaku-Za Racing Team wrócił do stawki WMMP

Po całym sezonie przerwy od ścigania, do stawki Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski powrócił zespół Yaku-Za Racing Team, w nieco okrojonym składzie, bowiem w sezonie 2019 startuje Robert Zalas. Pierwszy wyścig 2. rundy WMMP na torze w Poznaniu nie ułożył się po myśli “Kwaziego”, w drugim było już o wiele lepiej. Robert po rocznej przerwie pokazał, że nie stracił szybkości.

“Moje ostatnie starty w stawce Rookie 600 przerwała kontuzja ręki, odniesiona w połowie 2017 roku. Aktualny sezon rozpoczął się od bojkotu pierwszej rundy WMMP w Poznaniu, którą odpuściliśmy podobnie jak duża część zawodników, również nie zgadzając się z polityką, prowadzoną przez PZM.” – skomentował Robert Zalas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Cóż mogę powiedzieć o wyścigach drugiej rundy sezonu? Ciężki start: 1. wyścig niestety nie poszedł po mojej myśli. Zepsułem start z 6. pozycji, spadając na 15. miejsce. Próby agresywnego przedzierania się do czołówki zakończyły się dość spektakularnym upadkiem, w którym mocno ucierpiało moje Kawasaki ZX-6R.”

“Wyścig 2. był dużo lepszy. Zakończyłem go na 6. pozycji w klasie Superstock 600, a w klasyfikacji Rookie uplasowałem się na 1. miejscu. Teraz wyczekujemy kolejnych zmagań, które już niebawem rozpoczną się na węgierskim torze Pannoniaring – w dniach 28-30 czerwca. Będzie to runda łączona z europejską serią Alpe Adria, z mocną obsadą. Szczególne podziękowania dla sponsorów, za możliwość ponownego startu w stawce WMMP.” – zakończył.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,506 sek