Home / WMMP / Zwycięstwo i podium dla motocyklistów Global-tech Racing w Moście

Zwycięstwo i podium dla motocyklistów Global-tech Racing w Moście

Zawodnicy sosnowieckiego zespołu sięgnęli po wygraną i podium podczas drugiej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w czeskim Moście. Trzecie zwycięstwo z rzędu wywalczył w klasie Rookie 600 Przemek Krajewski, Darek Orłowski zdobył trzecie miejsce w kategorii Rookie 1000, a Adrian Pasek był piąty w mistrzowskiej klasie Superstock 1000. 

Pasek, który rozpoczął sezon od podium w Poznaniu, w Moście zamierzał znów nawiązać walkę o czołowe pozycje, ale drobne problemy techniczne sprawiły, że do niedzielnej rywalizacji ustawił się z wyłączoną kontrolą trakcji. Mimo dość sporej niedogodności, 21-latek z Kolbuszowej ukończył wyścig klasy Superstock 1000 – połączony ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria – na piątej pozycji. Reprezentant zespołu Global-tech był także drugim z zawodników „na pełen etat” startujących w WMMP – wyprzedzając swoich głównych rywali z klasyfikacji generalnej – i pierwszym Polakiem na mecie. Zmagania wygrał lider tabeli WMMP, Czech Michal Fila.

W Pucharze Polski klasy Rookie 600 znów niepokonany był Przemek Krajewski. Na torze, na którym rok temu wywalczył swoje pierwsze podium, 23-latek z Nowej Rudy sięgnął w ten weekend po trzecie zwycięstwo w tym sezonie. W wyścigu połączonym z rywalizacją czeskich motocyklistów – ale z zachowaną osobną klasyfikacją – zawodnik Global-tech Racing minął linię mety na drugiej pozycji, jako pierwszy z Polaków, stając na szczycie polskiego podium. Z kompletem trzech zwycięstw, noworudzianin prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Rookie 600 i po cichu myśli już o awansie do mistrzowskiej kategorii Supersport jeszcze w tym roku.

Na podium w Pucharze Polski klasy Rookie 1000 stanął z kolei Darek Orłowski. 34-latek z Ostrowa Wielkopolskiego ukończył swój wyścig na trzecim miejscu, sięgając po swoje pierwsze podium w tym sezonie i awansując w klasyfikacji generalnej.

Trzecia runda WMMP odbędzie się już za trzy tygodnie na torze w Poznaniu, gdzie do akcji w klasie Supersport wróci nieobecny w Moście z powodów rodzinnych Piotr Surowiec – który mimo nieobecności utrzymał wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji klasy Supersport, a także jeżdżący manager ekipy, Beniamin Bednarski, który wystartuje w drugiej rundzie motocyklowego pucharu Aprilii.

Więcej informacji o zawodnikach i zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.

Adrian Pasek

„Po pierwszej kwalifikacji byłem szósty i chciałem jeszcze bardziej awansować na polach startowych, ale podczas drugiej czasówki pojawiły się problemy z kontrolą trakcji. Mój mechanik, Wojtek, wychodził z siebie, aby rozwiązać problem, ale podczas tej rundy druga kwalifikacja odbywała się na kilka godzin przed wyścigiem i po prostu zabrakło nam czasu. Z tego powodu na starcie stanąłem z wyłączoną kontrolą trakcji, co przy tak mocnym motocyklu jak Aprilia, jest sporym utrudnieniem; tym bardziej, że to mój pierwszy sezon w tej klasie i nigdy do tej pory nie jeździłem tą maszyną bez kontroli trakcji. Musiałem bardzo uważać i pojechałem dość zachowawczo, ale i tak udało mi się wywalczyć bardzo dobry wynik. Jestem bardzo zadowolony z piątej pozycji i drugiego miejsca wśród etatowych zawodników WMMP, dzięki czemu zyskałem w tabeli. Razem z zespołem Global-tech Racing cały czas robimy postępy. Michal Filla jest szybki i doświadczony, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku nawiążemy z nim walkę.”

Przemek Krajewski

„To był bardzo udany weekend. Razem z dwójką Czechów szybko odskoczyliśmy od rywali, ale ostro walczyliśmy. Traciłem trochę podczas hamowania do wolnej szykany, ale zyskiwałem w kolejnej sekcji i miałem już plan na finisz. Na ostatnim okrążeniu popełniłem jednak błąd i spadłem na trzecie miejsce. W ostatnim zakręcie udało mi się jeszcze wyprzedzić jednego z Czechów i finiszować na drugiej pozycji, ale też na pierwszym miejscu w polskiej klasyfikacji, w której kolejnego z rodaków wyprzedziłem o ponad pół minuty.  Powiększyłem swoją przewagę w tabeli Rookie 600 i mam nadzieję, że najbliższa runda w Poznaniu będzie równie udana. Po cichu liczę bowiem, że uda mi się jeszcze w tym sezonie awansować do mistrzowskiej klasy Supersport.”

Darek Orłowski

„Od pierwszej rundy intensywnie trenowałem i razem z zespołem pracowałem także nad poprawą motocykla. Z Mostem wiązałem spore nadzieje, a drugie miejsce wśród polskich zawodników po kwalifikacjach sprawiło, że w samym wyścigu mocno celowałem przynajmniej w finisz na podium. Faktycznie niemal przez cały wyścig jechałem na drugiej pozycji, ale na ostatnich kółkach opadłem nieco z sił i finiszowałem na trzecim miejscu. To moje pierwsze podium w tym sezonie i mam nadzieję, że to także zapowiedź podobnych wyników w następnych wyścigach. Wiem co jeszcze mogę poprawić w moim treningu, aby utrzymywać bardzo dobre tempo przez cały wyścig, dlatego nie mogę się już doczekać kolejnej rundy w Poznaniu. Dziękuję zespołowi, który wykonał w ten weekend świetną pracę nad motocyklem.”

Beniamin Bednarski

„To był bardzo dobry weekend. W Pucharze Polski nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Przemek wygrał z ogromną przewagą i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. Darek finiszował na bardzo dobrym trzecim miejscu, choć jeszcze na przedostatnim kółku jechał na drugiej pozycji. Pokazał jednak, że potrafi regularnie walczyć o podia, więc liczymy, że obu naszych podopiecznych w Poznaniu znów zobaczymy na podium. Piotr Surowiec, mimo nieobecności w Moście, nie stracił ani punktów, ani trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej klasy Supersport, co także bardzo nas cieszy. Adrian Pasek był z kolei drugi z zawodników WMMP, zdobywając cenne punkty. Mieliśmy szansę na jeszcze lepszy wynik, ale w niedzielę trochę problemów sprawiła nam kontrola trakcji. Adrian startował więc bez niej, ale i tak poradził sobie bardzo dobrze. Jako młody zespół cały czas się rozwijamy i uczymy, dlatego tak solidne wyniki jeszcze bardziej nas cieszą. Przed kolejną rundą w Poznaniu czekają nas jeszcze treningi Speed Day, podczas których pokonamy kolejne kilometry w ramach przygotowań do najbliższych zmagań i będziemy walczyli o jeszcze lepsze rezultaty.”

 

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,481 sek