Home / Slider / 17-latek podpisał kontrakt na starty w World Superbike!

17-latek podpisał kontrakt na starty w World Superbike!

Zespół Grillini, który jako jedyny w sezonie 2018 w World Superbike zamierza wystawiać nowe motocykle marki Suzuki, kończy kompletowanie składu. Kilka dni temu ogłoszono, że podstawowym zawodnikiem będzie doświadczony Roberto Rolfo. Dziś natomiast poinformowano, że drugie miejsce w zespole obejmie Gabriele Ruju.

Nie byłoby w tym fakcie nic niezwykłego, gdyby nie to, że ma on obecnie zaledwie 17 lat i nie będzie mógł startować w pierwszych wyścigach sezonu, ponieważ nie spełnia limitu wiekowego! Mimo, że motocyklem GSX-R1000 jeździł już w zeszłym roku w Superstockach 1000. Ma także doświadczenia ze startów w  CEV Moto2 i mistrzostw Włoch. Brał także udział w selekcji do Red Bull Rookies Cup w 2014 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Grillini będzie więc musiało skorzystać w pięciu pierwszych rundach sezonu 2018 z kogoś innego – nazwiska póki co nie podano. Dopiero od szóstej rundy na motocykl podczas weekendu wyścigowego będzie mógł zasiąść Gabriele Ruju. 16 maja 2018 roku skończy on bowiem 18 lat a taki właśnie jest limit wieku w mistrzostwach świata World Superbike.

Włoch będzie oczywiście obecny na wcześniejszych rundach na początku roku, gdzie będzie podpatrywał z bliska jak wyglądają wyścigi tej kategorii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Eliasa niech ściągną z MotoAmerica.

    • Elias to byłby świetny wybór.

      @k3 – niczym ze Speedway Grand Prix, na każdą rundę powinna być obowiązkowa dzika karta od organizatorów dla reprezentanta gospodarzy; trudniejsze do zorganizowania w wyścigach motocyklowych, ale takie zadanie byłoby optymalne dla widza, co by zobaczyć Spiesa na Lagunie czy Stonera na Phillip Island, heh ;)

  2. Fajnie gdyby dali szansę dla Bena Spies-a. Takie “sprawdzenie” się, choć w jednej rundzie.

  3. No i fajnie! Chłopak ma talent, a WSBK potrzebuje więcej takich młodych gniewnych ;p Pouczy się trochę, a jak będzie walczył na torze tak jak Verstappen w F1, któremu młody wiek w niczym nie przeszkadza, aby walczyć innych, to będzie bosko <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,503 sek