Home / WSBK / 18 lat więzienia dla członka zespołu Kawasaki za przemyt narkotyków

18 lat więzienia dla członka zespołu Kawasaki za przemyt narkotyków

Kawasaki

Kierowca ciężarówki, która przy okazji transportowania sprzętu zespołu Kawasaki w WSBK brała również udział w szmuglowaniu narkotyków, został skazany na 18 lat więzienia. Jak wyliczono, nielegalne specyfiki, przewożone przez zespół, miały wartość 2.5mln funtów brytyjskich. 

Szmuglowanie odbywało się w roku 2011 – wtedy wystawianiem motocykli Kawasaki zajmował się jeszcze zespół Paul Bird Motorsport – obecnie startujący w MotoGP. Kierowcą ciężarówki, który odpowiadał za całe przedsięwzięcie, był 42-letni Philip Roe.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na wymiar kary złożyło się również przewożenie broni palnej (pistolet Walther P22) i amunicji. Winę Brytyjczyka udowodniono m.in. na podstawie odcisków palców i korespondecji mailowej, znalezionej na jego laptopie.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,330 sek