Home / WSBK / Weekend i testy w zespole Althea Racing

Weekend i testy w zespole Althea Racing

1 kwietnia był bardzo udanym dniem dla obrońcy mistrzowskiego tytułu – Carlosa Checa. Wywalczył on podwójne zwycięstwo podczas rundy na torze Imola i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Z innym samopoczuciem zakończył dzień Davide Giugliano, który podczas drugiej rundy tego sezonu nie zdołał powiększyć swojego dorobku punktowego.

W przypadku #7, obydwa wyścigi miały podobny przebieg. Po starcie z trzeciego pola, bardzo szybko znalazł się za plecami liderującego Toma Sykesa, jadąc za nim przez 11 okrążeń w pierwszym wyścigu i 14 w drugim. Potem wyprzedzał Brytyjczyka, aby po zbudowaniu kilkusekundowej przewagi, niezagrożonym dojechać do mety. Dodatkowo, zawodnik z Hiszpanii w pierwszym wyścigu ustanowił czasem 1’47.877 rekord wyścigu a stając dwa razy na najwyższym stopniu podium, stał się zawodnikiem, który ma największą liczbę zwycięstw na tym obiekcie – bo aż 5.

Inaczej ułożył się wyścig dla jego zespołowego kolegi. Zaraz po rozpoczęciu pierwszego wyścigu, w celu uniknięcia kolizji z innym zawodnikiem #34 musiał wyjechać z toru. Potem na ostatniej szykanie popełnił błąd, co kosztowało go kilka kolejnych sekund. Kiedy już zaczął odrabiać straty, na ósmym okrążeniu awarii uległ jego motocykl i w taki sposób młody Włoch zakończył pierwszy wyścig. Nie było wiele lepiej podczas drugiej odsłony. Start był obiecujący, ponieważ pozwolił awansować Włochowi na ósmą pozycję i znaleźć się za plecami Marco Melandriego. Ta włoska para walczyła przez kilka okrążeń, wyprzedzając przy okazji Eugena Lawerty. Na czternastym okrążeniu Giugliano wyprzedził również #33 i znalazł się na piątej pozycji. Niestety, na ostatnim okrążeniu w baku jego motocykla najprawdopodobniej zabrakło benzyny, co uniemożliwiło mu dotarcie do mety. Ta sytuacja będzie jeszcze badana przez zespół.

„Kolejny niesamowity dzień, jeszcze jeden którego nigdy nie zapomnę! Na początku wyścigu widziałem, że Sykes miał bardzo dobre tempo, ale trzymałem się za nim. Kiedy uświadomiłem sobie, że zaczął mieć problemy w niektórych miejscach, ja skorzystałem z okazji, żeby go wyprzedzić. Potem byłem w stanie zbudować niewielką przewagę, co oznaczało, że mogłem ukończyć wyścig z komfortową przewagą.” powiedział obecny Mistrz Świata i dodał: Ze względu na warunki atmosferyczne, nie wszystko było dziś jasne. Nie wiedzieliśmy jakiej użyć opony, ale zaryzykowaliśmy opony, które testowaliśmy podczas sesji treningowych i to się opłaciło. Drugi wyścig był bardzo podobny do pierwszego. Zaraz na początku popełniłem mały błąd ale byłem w stanie odnaleźć swój rytm jazdy. Bardzo dziękuję mojemu zespołowi, sponsorom i oczywiście fanom – to wielka rzecz wygrać we Włoszech.” zakończył Checa.

Nie jest to to czego oczekiwaliśmy. Oczywiście bardzo gratuluję Carlosowi, ale jestem rozczarowany moim dniem. Po pierwszym, nieukończonym wyścigu miałem nadzieję na dobry wynik w drugim. Wykonałem bardzo szybki start, przesuwając się o kilka pozycji do przodu a potem przez kilka okrążeń walczyłem z Melandrim, który miał tempo podobne do mojego. Na 14 okrążeniu wyprzedziłem go i chciałem utrzymać tempo aby zachować piątą pozycję. Niestety w ostatnich sekundach mój motocykl się zatrzymał i nie mogłem zakończyć wyścigu. Koniec gry. Dzień, który trzeba zapomnieć. Jedziemy do Assen, gdzie mamy nadzieję wszystko nadrobić” – powiedział Davide Giugliano.

Pomimo wyczerpującego weekendu, w poniedziałek zawodnicy i cały zespół Althea Racing, przystąpili do testów na tym samym torze, na którym #7 odniósł w niedzielę podwójne zwycięstwo. Podczas porannej sesji, zarówno Checa jak i Giugliano rozpoczęli testy nowych podzespołów m.in. hamulców oraz nowych mieszanek opon Pirelli. W sumie, Hiszpan przejechał 32 a Włoch 18 okrążeń, co pozwoliło na pozytywny odbiór pracy. Pod koniec tej dwugodzinnej sesji, Checa osiągnął drugi czas, a Giugliano ósmy wynik tej części. Niestety, na kilka minut przed końcem porannej sesji doszło wypadku, w którym ucierpiał Joan Lascorz a na torze wywieszona została czerwona flaga i sesja została zakończona.

Ze względu na ciężki stan zdrowia Lascorza, obydwaj zawodnicy zespołu Althea nie zdecydowali się wziąć udziału w popołudniowej sesji testowej. Testy ,które przeprowadziliśmy rano wypadły bardzo dobrze, ale kiedy zobaczyłem wypadek Lascorza a później usłyszałem jak był poważny, to straciłem entuzjazm do dalszej jazdy.” – powiedział Checa i kontynuował – „Rano próbowaliśmy kilka nowych rzeczy, chodzi o ustawienia i kilka opon. Mieliśmy więcej opon do przetestowania tego popołudnia, ale nie byłem psychicznie zdolny do jazdy i po tym co się stało testy straciły sens. Jako zawodnicy znamy ryzyko i je bierzemy, ale kiedy to się komuś stanie, wiesz, że to bardzo trudne. Bardzo mi przykro …. „

„Nie jeździłem dużo, bo po wypadku postanowiliśmy nie kontynuować jazd tego popołudnia. W poprzedniej sesji pracowałem z moimi mechanikami aby rozwiązać kilka małych problemów , które mieliśmy z motocyklem w ten weekend. Następnie sprawdzaliśmy nową oponę Pirelli i wszystko poszło dobrze. Jest mi po prostu bardzo przykro z powodu Lascorza i moje myśli są z nim, jego przyjaciółmi i rodziną. „powiedział #34.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 0,587 sek